Субота, 16.12.2017
Ви увійшли як Гість| Група "Гости| RSS| Головна | Реєстрація | Вхід


Реєстрація | ІнструкціяСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2015 » Серпень » 9 » Інтегрована особистісно орієнтована
освітня технологія у ДНЗ
16:52
Інтегрована особистісно орієнтована
освітня технологія у ДНЗ

У с. Коблеві Березанського району Миколаївської області відбулося засідання ІІ Всеукраїнської авторської Школи інноватики професора Якименко С.І. «Інтегрована особистісно орієнтована освітня технологія у дошкільному навчальному закладі». Школа започаткована з ініціативи Державної наукової установи «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» Міністерства освіти і науки України за згодою із Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти й за підтримки департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської обласної державної адміністрації та  функціонуватиме до 2018 року.  Цьогоріч вона вже традиційно проводилася  в межах Літньої школи освітян України, яка на початку літа збирає педагогів різних ланок освітий різних профілів.  

На засідання авторської Школи прибули 70 осіб, серед яких педагогічні працівники дошкільної освіти різних категорій: методисти з дошкільної освіти інститутів післядипломної педагогічної освіти та районних, міських управлінь/відділів освіти, завідувачі, вихователі-методисти й вихователі дошкільних навчальних закладів із різних регіонів України. До участі в роботі Школи запрошені представники Міністерства освіти і науки України, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, професори і викладачі Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського.

Захід відбувся за організаційно-методичного сприяння відділу дошкільної освіти департаменту дошкільної і загальної середньої освіти МОН України, Департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської обласної державної адміністрації, відділу освіти Березанської районної державної адміністрації Миколаївської області та за інформаційної підтримки видавництва «Мандрівець». Основні організатори семінару – Державна наукова установа «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» і Миколаївський обласний інститут післядипломної  педагогічної  освіти. Школа працювала у с. Коблеве Березанського району Миколаївщини на базі пансіонату «Вінниця».

Програмою Школи передбачено 3 тематичні дні, упродовж яких розглядалися різні аспекти застосування авторської інтегрованої особистісно-орієнтованої освітньої технології професора Якименко С.І. в освітній процес ДНЗ: її вплив на розвиток особистості дошкільника, практичні аспекти впровадження технології (планування освітнього процесу, інтегрування методів, прийомів, форм і змісту роботи вихователями, музичними керівниками, інструкторами з фізичної культури. логопедами та ін.), роль методичних служб ДНЗ у підготовці педагогів до інноваційної діяльності.

Роботу Школи відкрив емоційний виступ вихованців Коблевського дошкільного навчального закладу Березанської районної ради. З вітальним словом до присутніх звернулися Коновалов Сергій Павлович, начальник відділу освіти Березанської райдержадміністрації, Півень Галина Григорівна. заступник директора з науково-педагогічної роботи Миколаївського ОІППО, Вареник Тетяна Іванівна, методист з дошкільної освіти Миколаївського ОІППО.

Панасюк Тамара Вікторівна, начальник відділу дошкільної освіти Департаменту дошкільної та загальної середньої освіти МОН України, щиро привітала зібрання, побажала плідної та цікавої роботи й інформувала присутніх про стан і перспективи розвитку дошкільної освіти в Україні, звернувши увагу на науково-методичні, практичні напрацювання, здобутки дошкілля Миколаївщини. Вона вручила подяки Міністерства освіти і науки України лідерам інноваційного поступу дошкільної освіти Миколаївської області.

Низковська Олена Вікторівна, методист вищої категорії відділу науково-методичного забезпечення змісту початкової і дошкільної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, також привітала присутніх з початком роботи ІІ Всеукраїнської Школи інноватики і вручила подяки  організаторам  та учасникам Школи від імені Інституту інноваційних технологій і змісту освіти. У своєму виступі за темою «Особливості організації освітнього процесу в дошкільних навчальних закладах на 2015/2016 навчальний рік»  прокоментувала відповідні інструктивно-методичні рекомендації МОН України, акцентувала увагу слухачів на структурі навчального року, ключових питаннях програмно-методичного забезпечення і планування, змістового наповнення освітнього процесу, дотриманні гранично допустимих норм навантажень на дітей дошкільного віку під час організованої навчально-пізнавальної діяльності, пріоритетах оновлення підходів до управління дошкільним закладом та організації діяльності методичних служб.

Подальші виступи науковців і практиків стосувалися широкого спектру питань впливу авторської педагогічної технології професора Якименко С.І. на розвиток у дітей креативності , соціалізації дитячої особистості, активізації мовлення дошкільників, логіко-математичного розвитку вихованців, повноцінного фізичного розвитку дітей дошкільного віку, музично-естетичного виховання малят.

Упродовж другого робочого дня слухачі авторської Школи були залучені до участі в майстер-класах, модераторами яких виступили Якименко Світлана Іванівна, автор технології, доктор наук в галузі освіти, професор, завідувач кафедри педагогіки початкової освіти Миколаївського національного університету імені    В.О. Сухомлинського. Учасники майстер-класів у режимі «мозкового штурму», засобами ділових ігор, проектної діяльності та інших інтерактивних методик засвоювали технологію інтегрованого планування змісту. форм, методів, прийомів і засобів освітньої роботи з дошкільниками, забезпечення наступності у застосуванні інтегрованої особистісно орієнтованої авторської технології Якименко С.І. в освітній роботі з учнями початкових класів. Особливо цікаво пройшло взаємопрезентування виконаних видів завдань учасниками різних майстер-класів, що створило цілісне уявлення про освітній процес в умовах інтегрованої технології.

 Відповідно до програми третього дня присутні опановували форми і методи методичного супроводу авторської освітньої технології професора Якименко С.І.

Завершилася робота Школи обміном думками і пропозиціями щодо проблемного наповнення програми наступної ІІІ Всеукраїнської Школи інноватики, присутні висловили побажання присвятити її питанням взаємодії ДНЗ з родинами вихованців в умовах інтегрованої особистісно орієнтованої освітньої технології. Підбиваючи підсумки, представники МОН України та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти іще раз подякували авторові інноваційної ініціативи Якименко С.І., команді її послідовників, керівництву Миколаївського ОІППО за високий рівень організації і проведення науково-методичних заходів регіонального і всеукраїнського рівнів з популяризації та широкого практичного впровадження освітніх інновацій.

Категорія: Повідомлення | Переглядів: 545 | Додав: meltar | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Освітянська карта району
.

ВІТАЄМО ЮВІЛЯРІВ!

01.12 Сташко Ганну Михайлівну, бібліотекаря Сосонської СЗШ І-ІІІ ст.
02.12 Очеретну Ольгу Василівну, директора Лаврівської СЗШ І-ІІ ст.
21.12 Вишаровську Оксану Антонівну, бібліотекаря Медвеже - Вушківської СЗШ І-ІІІ ст.


План-графік проведення методичних заходів на 2017-2018 н.р.
Тижнева циклограма діяльності методичного центру.
16.12 - Семінар учителів хімії (під час олімпіади), Агрономічненська СЗШ І-ІІІ ст., початок о 10.00 год.
17.12 - РМО учителів англійської мови (під час олімпіади), Стрижавська ЗОШ І-ІІІ ст., початок о 10.00 год.
19.12 - Семінар керівників закладів середньої загальної освіти, Агрономічненська СЗШ І-ІІІ ст., початок о 10.00 год.
20.12 - Спільний семінар голів шкільних МО класних керівників та практичних психологів, Стадницька ЗОШ І-ІІ ст., Автобус відправляється із жд.вокзалу о 8.50 год., початок о 10.00
22.12 - Школа фахового зростання для новопризначених та малодосвідчених шкільних бібліотекарів (за списком), Малокрушлинецька СЗШ І-ІІІ ст., початок о 10.00 год.
28.12 - Засідання Клубу психологічного комфорту, (виїзний семінар)
-

Copyright MyCorp © 2017
Конструктор сайтів - uCoz