П`ятниця, 19.04.2019
Ви увійшли як Гість| Група "Гости| RSS| Головна | Реєстрація | Вхід


Реєстрація | ІнструкціяСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2018 » Червень » 26 » МЕТОДИЧНИЙ FЕST у ІЛЬКІВЦІ
11:57
МЕТОДИЧНИЙ FЕST у ІЛЬКІВЦІ

Суттєве реформування системи освіти, що активно розпочалося  після прийняття нового Закону України «Про освіту», відчутне у всіх напрямках діяльності. Більшість причетних до справ освітянських – у пошуках! Що шукати, як упроваджувати, і на який результат очікувати?

Наразі відбуваються зміни й в системі  методичної роботи. Однак цілком очевидно, що методичний супровід педагога в його самовдосконаленні та зростанні професійної майстерності конче потрібний на буд-якому етапі педагогічної діяльності й для молодого фахівця, і для досвідченого. Це – робота методиста.

Як у лікаря немає універсального засобу від усіх хвороб, у педагога не має одного-єдиного методу для всіх дітей, так і в мудрого керівника чи методиста не може бути однієї-єдиної технології чи підходу до всіх педагогів.

Однією з ключових компетентностей Нової української школи є уміння вчитися впродовж життя, а здатність бути відкритим до інновацій – це обов`язкова складова цієї компетентності. І це стосується не лише дітей, а й педагогів, які мають стати провідниками змін у сучасному освітньому просторі.

Саме тому, й з ініціативи Олени Наскальної, директора Комунальної установи «Вінницький районний методичний центр закладів освіти» Вінницької районної ради,  було організовано креативний захід  нового формату - Методичний FЕST: «Методичні інновації в освітньому просторі», який став дружньою та змістовною зустріччю творчих педагогів Вінницького району. Захід відбувався на базі Ільківської СЗШ I-II ступенів.

Мета: забезпечення та розповсюдження ефективного обміну досвідом методичної діяльності через використання нестандартних форм роботи; формування позитивної мотивації педагогів і методистів щодо їх професійного зростання та визнання способів формування педагогічної професійної майстерності.

Перше, на що звернули увагу учасники заходу – це створення емоційного комфорту:  яскрава фотозона, прикрашена квітами, кульками та тематичними мотиваційними написами. Учасники заходу з цікавістю фотографувались, кожен міг обрати якийсь дотепний напис. Мальовнича природа та сонячна погода подарували всім творчу атмосферу для самопізнання та спілкування. Основний інструментарій – методи та технології, які були використані освітянами КУ «ВРМЦЗО» ВРР, не дали можливості залишитися пасивним жодному педагогу під час проведення FЕSTу. А Нова українська школа й  передбачає перехід від пасивного сприймання до активності та інтерактивності.

Після організаційної частини з учасниками FЕSTу була проведена ранкова зустріч. Сидячи в колі один проти одного, кожен учасник привітався з іншими, побажав цікавої та продуктивної роботи, приємного відпочинку та висловив свої передбачення та побажання щодо програми заходу.

Під час  обміну щоденними новинами було використано авторське крісло, в якому Тетяна Бадюк познайомила учасників з особливостями ранкової зустрічі, її структурою та значенням у розвитку соціальних і академічних  навичок та формуванні цілісного класного колективу. 

Ранкова зустріч дала можливість створити   атмосферу співпраці та творчості серед учасників методичного FЕSTу на весь день, проведений  у Ільківській школі.

Наразі,  пропонуємо  висловлювання учасників …

«На відвіданому мною методичному Festi інформація була цікава та змістовна. Тільки я переступила подвір’я Ільківської школи, то одразу зрозуміла, що буде яскраво та цікаво і не помилилася … ми отримали потужний заряд енергії, позитиву та досвіду. Наші методисти кардинально змінили підхід у своїй роботі, вони не лише вимагають змін, але й підвищують свій фаховий рівень, показують, що зміни – це ми самі, що було помітно на занятті Festу. Під час роботи у своїй групі я відкрила в собі нові можливості для особистого росту. Ми вивчали теми: «Неформальна освіта у роботі з шкільною молоддю», «Лепбук – як особлива організація навчального матеріалу на певну тему». Дуже задоволена тренінгом, багато практичної інформації та знань отримала, які можна застосовувати на різних уроках, чудові позитивні учасники, мої очікування від заняття збулися.  Щиро дякую нашим тренерам, а учасникам бажаю працювати творчо,  бути тими агентами змін на яких чекають учні першого вересня», – прокоментувала Юлія Гуменюк, учитель історії та трудового навчання Лаврівської СЗШ І-ІІ ступенів.

«Захід приємно вразив новим методичним змістом, нестандартною формою, естетичним колоритом, а також місцем проведення. Зокрема, чудово підібрано тематику творчих майстерень, спікерів із числа як методистів центру, так і наших колег різних предметних методичних об'єднань району, сучасні технології роботи в колі, ранкова зустріч, групова робота – усе це наскрізь пронизано інноваціями, що вже чекають нас у Новій українській школі. Дякую за креативну майстерню щодо техніки Ебру (малювання на воді), проведеною нашою колегою із дошкільної освіти Оксаною Козак, вихователем ДНЗ «Журавлик» с. Стадниці: цікаво, просто, доступно, і, головне – результативно! Спробувала й планую запровадити на власних уроках, а також поділитися враженнями  із колегами. Творча майстерня «Професійний Інтернет – простір вчителя», який провела Аліна Дмитрук, ознайомив із ментальною інтерактивною картою щодо можливостей ІКТ як інструмента сучасного вчителя будь-якого предмету, внаслідок чого отримала «домашнє завдання на літо»  щодо підвищення власної педагогічної майстерності та величезний простір для творчості. Шкода, що не мала можливості відвідати інші творчі  майстерні з цікавими та інноваційними технологіями організації навчального процесу, але сподіваюся в майбутньому отримати таку нагоду за сприяння  КУ «ВРМЦЗО» ВРР. Отримала чудовий настрій, велике задоволення від спілкування з колегами, багато нових умінь, знань та навичок і як вчитель математики, і як учитель трудового навчання та технологій, а також креативних друзів!!!», – поділилася враженнями Любов Мицик, учитель математики та трудового навчання Некрасовської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Учасник методичного FЕSTу, учитель Михайлівської СЗШ І-ІІІ ступенів Вікторія Вусик зазначила: «Приємно вражена тим, що методисти КУ «ВРМЦЗО» ВРР  організували захід такого масштабу. Сподобалось усе: від  ранкової зустрічі біля тематичної фотозони, оформленої руками наших методистів  – до роботи у творчих майстернях, де кожен відчув себе креативним та здібним учителем, відкритим до змін! У площині освітньої реформи такий  захід дозволяє перейти від теорії до практичного втілення задумів. Сьогодні нам на практиці довели, що не варто боятися змін, що це реально – конструктивно працювати в команді, залишаючись індивідуальністю! У теплій та дружній атмосфері було проведено 6 майстер-класів, де кожен відчув себе частиною великої родини. Ідея проведення FЕSTу серед такої краси – це поєднання новітніх методологічних підходів  з  класичними «уроками  мислення на природі»  Василя Сухомлинського.  Наша діяльність сьогодні – це як практикум із впровадження інтерактивних технологій (кооперативного, кооперативно-групового навчання  та  ситуативного  моделювання). Щодо  особливостей командоутворення (teambuilding), ми дійшли однозначного  висновку: запорукою успіху колективу є здатність домовлятися, чути та довіряти одне одному. Обов`язково буду використовувати запропоновані методи на уроках. Висловлюючи думку учасників, я хочу подякувати методистам за яскраві враження та плідну працю!»

         Давньогрецький мудрець Сократ казав: «Я знаю, що я нічого не знаю».

І з цим твердженням легко погодитися, якщо уважно придивитися до себе. Порівняти хоча б коло своїх інтересів та об’єм знань на початку професійної діяльності та кілька років по тому. Результатом моїх власних спостережень є той факт, що наразі я знаю більше, але водночас сьогодні переді мною таке широке поле наук та вимог, що тільки-но я пізнаю щось нове,  одразу бачу більше й більше незвіданих джерел пізнань. Цей процес навчання можна порівняти із сходженням на вершину. Чим вище ти піднімаєшся, тим ширшим стає твій горизонт знань. І тим більше недосяжного для себе  бачиш. Адже за черговою скелею на тебе чекає новий краєвид, новий ракурс. Відтак, діставшись певної вершини, не треба зупинятися. Вчитися варто все життя. Ось і методичний FЕST «Методичні інновації в освітньому просторі» в Ільківській школі, проведений методистами КУ «ВРМЦЗО» ВРР, став ще однією сходинкою в моїй професійній діяльності. Хочеться висловити слова вдячності організаторам та тренерам за чудово проведений захід. Програма FЕSTу була різноманітною, насиченою та корисною. На майстер-класі, проведеному Ларисою Степанець, учасникам у цікавій та доступній формі презентували  неформальні форми освіти, досвід закордонних колег. Після чого з’явилось багато ідей, які хочеться впровадити у своїй рідній школі. На часі в освіті великі зміни, з вересня 2018 році стартує Нова українська школа, що є хвилюючим і для педагогічних колективів, дітей та батьків. У дружньому колі на території зеленої садиби «Катерина» під супроводом тренера Ольги Творун ми виготовляли леп буки – новітній спосіб організації навчальної діяльності. Як виявилось це не тільки цікаво, але й надзвичайно корисно та ефективно для роботи вчителя і навіть заступника директора. У рамках FЕSTу було проведено ще ряд майстер-класів на яких, на жаль, за браком часу мені не вдалось побувати і про що я неймовірно шкодую. Завершився FЕST дружнім тематичним колом, де кожен з учасників поділився своїми враженнями, емоціями, висловив побажання на майбутнє, де панувала атмосфера гармонії один з одним. Тому  Наталія Сташко,  заступник директора з НВР Стадницької ЗОШ І-ІІ ст. наголосила,  що головне  у професійному зростанні – це бажання працювати над собою та жага до знань. 

«FЕST став структурною складовою науково-теоретичного заходу, підготовленого та проведеного групою творчо працюючих методистів Вінницького району, на якому вчителі не тільки отримали вагомий теоретичний матеріал, а  й змогли застосувати його на практиці, працюючи в групах під керівництвом  досвідчених колег – тьюторів.  Саме такий методичний FЕST дає змогу створити інформаційний простір, де кожен педагог може самостійно набувати знань і навичок, сприяє підвищенню його фахової майстерності. FЕST поєднав в собі ідеї проектного методу та ігрових технологій, перетворив педагогів із пасивних об’єктів навчальної діяльності в її активних суб’єктів, підвищив не лише мотивацію до процесу «добування» знань, а й відповідальність за результати цієї діяльності та їх презентацію. Хочу подякувати нашим наставникам – методистам району. Їхня методична праця заслуговує найвищих похвал. І ми, учителі, сьогодні відчули розуміння, підтримку, дружню кваліфіковану пораду, як працювати по-новому в новій українській школі. Я впевнена, що такий методичний центр закладів освіти має бути і працювати у нас в районі. Завдяки йому учителі отримуватимуть висококваліфіковану методичну допомогу»,  –  підсумувала Ольга Творун.

Учасники FЕSTу із задоволенням брали участь у майстер-класах, на яких виконували завдання, отримуючи не лише теоретичний матеріал, а й можливість застосування його на практиці. У той час, як одна група відкривала в собі нові грані креативності, інші  – торкнулися казки, спробувавши створити малюнок за допомогою сучасної техніки Ебру (малювання на воді). Коли одні вчителі обговорювали особливості неформальної освіти в роботі зі шкільною молоддю, інші створювали лепбуки (інтерактивні папки-проекти). Жваве обговорення та цікавість  викликали й майстер-класи з командоутворення (teambuilding)  і творча майстерня під назвою «Професійний Інтернет – простір учителя».

Не секрет, що сучасний вчитель повинен бути не лише компетентним фахівцем, а й мобільною, творчою, талановитою особистістю. Усі ці якості розкриваються в людині лише за умови, якщо вона вийде за рамки буденності, відкрившись новому, проявивши себе.

Слід зауважити, що під час заключного етапу FЕSTу в тематичному колі підведено підсумки, учасники висловили позитивні враження від заходу, широкого спектру форм роботи та високого рівня організації.

Сучасна методична служба – потреба освітнього середовища, нових педагогічних ідей. Освітяни сьогодні повинні бути творчими, компетентними, здатними до розвитку вміння мобілізувати свій особистісний потенціал у сучасній системі виховання та розвитку дітей. Єдність теорії та практики – важливий складник у роботі методиста. Навчання має бути цікавим, бо методист повинен дібрати ключик до серця кожного педагога, а педагог - до кожної дитини.

Варто зазначити, що освітяни Вінницького району дійшли спільної думки, що такі форми методичної роботи слід впроваджувати з учнями.

Запропоновані заходи  допоможуть учителям орієнтуватися у виборі результативних форм методичної роботи, окреслять орієнтири професійного й особистісного зростання, сприятимуть розвитку фахової майстерності.

Цей день запам`ятається ще й тим, що організатори та учасники щиро й невимушено  обговорювали різні  питання, шляхи вирішення проблем. Вони  ділилися особистим  баченням ситуації, не боялися озвучити власну  думку, навести приклад  з життя.  Учасники FЕSTу жартували, підтримували одне-одного оплесками та добрим словом. Наприкінці заходу було створено диво-намисто, де кожна намистинка – це символ позитивного настрою, вдячності тим, хто прагне працювати по-новому.

Окрім гарного настрою та поповнення власної методичної скарбнички, усі учасники інноваційного фестивалю отримали  сертифікати  та наголосили на необхідності проведення подібних неординарних заходів, адже це  позитивно впливатиме на готовність учителів до роботи в умовах Нової української школи.

 Методична робота – це цілісна система взаємопов’язаних заходів, які ґрунтується на досягненні науки, передового перспективного педагогічного досвіду та спрямовані на підвищення ефективності освітнього процесу. Бажаємо, щоб ця система в кожному закладі була сучасною й ефективною, сприяла професійному становленню кадрів, опанування ними нових компетенцій.

Учасники  методичного FЕSTу

       

ФОТО ЗВІТ                       

Категорія: Повідомлення | Переглядів: 340 | Додав: Grom | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
2 tatiana_miller  
Крутий та неординарний задум!
Я була у захваті!
Дякую організаторам! 
Було б шикарно за межами області таке організувати.
Каримати, гори, методичні посиденьки біля вогнища, очищення педагогічно карми підйомом на Говерлу, чи ще якусь вершину, релаксуючий сон в палатці, духовне очищення лісом)))
biggrin

0
1 Grom  
smile

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Освітянська карта району

ВІТАЄМО ЮВІЛЯРІВ!План-графік проведення методичних заходів на 2017-2018 н.р.
Тижнева циклограма діяльності методичного центру.
23.04 - розширене засідання творчої групи працівників психологічної служби системи освіти Вінницького району. (Явка всіх обов'язкова). Актова зала районної ради. Початок о 14.00 год.

Copyright MyCorp © 2019
Конструктор сайтів - uCoz