Четвер, 22.08.2019
Ви увійшли як Гість| Група "Гости| RSS| Головна | Реєстрація | Вхід


Реєстрація | ІнструкціяСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2019 » Травень » 28 » "Нова доба освіти за ідеями В.О.Сухомлинського"
15:54
"Нова доба освіти за ідеями В.О.Сухомлинського"

«Людина лише тоді людина, коли вона людству друг», - це слова про видатного педагога, діяча освіти, якому були властиві подвижництво, повна самовіддача, благородство, — Василя Олександровича Сухомлинського. Сільський учитель і оригінальний теоретик педагогіки, талановитий директор школи, автор сотень віршованих і прозаїчних мініатюр, дуже скромна і сором'язлива людина, безстрашний яскравий полеміст і публіцист — такою цілісною натурою постає перед нами Василь Олександрович.

17 травня, відповідно до планів роботи КЗ «Вінницький районний методичний центр закладів освіти» Вінницької районної ради та районного методичного об’єднання вчителів української мови та літератури та з метою ознайомлення з досвідом роботи Павлиської школи як живильного джерела духовності, що ґрунтується на гуманістичних ідеях В.О. Сухомлинського з розвитку творчої особистості, учителі-філологи Вінницького району на чолі з методистом КЗ "ВРМЦЗО" Галиною Михайлівною Продан взяли участь у методичному квесті “Нова доба освіти за ідеями В.О.Сухомлинського”. Усі залишилися приємно враженими від атмосфери зустрічі, подвижницької праці педагогів школи із вшанування та продовження невмирущої справи Великого Педагога.

Спочатку учасники квесту відвідали могилу, де похований Василь Сухомлинський, поклали квіти, душею і серцем відчули всю величність цієї мудрої і розумної людини.

Привітно та щедро зустрів педагогів Вінниччини навчально-виховний комплекс у Павлиші, де гостей вітала директор школи Валентина Федорівна Деркач. Директор педагогічно-меморіального музею Світлана Анатоліївна Різник у першій, педагогічній, частині музею познайомила присутніх із біографічними світлинами, особистими листами, речами, нагородами, оригіналами праць видатного педагога. У другій, меморіальній, частині музею відвідувачі мали можливість оглянути службовий кабінет директора і квартиру сім’ї Сухомлинських. У кабінеті письмовий стіл, лампа на столі – все й досі стоїть так, як і багато років тому. Світлана Анатоліївна тихо розповідала про те, як Василь Олександрович о четвертій годині ранку розпочинав роботу в цьому кабінеті, записував свої педагогічні ідеї, планував роботу на день.

Кімнати, у яких мешкала родина Вчителя, вирізняються простотою інтер'єру. Вражає величезне різноманіття книг особистої бібліотеки.

Також філологи мали можливість розглянути архівні документи, зошити, конспекти уроків, книги відвіданих уроків директора з аналізом та коментарями, з порадами вчителям.

Захоплюючою була презентація членів клубу молодих учителів «Ми — сухомлиністи», з якої присутні дізналися про долю випускників Василя Олександровича. Неповторною стала зустріч із учнями Вчителя (нині педагогами закладу): Людмилою Степанівною Явтушенко, Володимиром Андрійовичем Нестеренком.

Хвилюючою та неймовірно цікавою була зустріч із заслуженою вчителькою України – Раїсою Микитівною Гришиною, яка викладає українську мову та літературу в Павлишській школі, а розпочинала свою педагогічну діяльність під мудрим керівництвом педагога-гуманіста. Наша колега відзначила, що й досі користується цінними порадами Василя Олександровича, зацікавлюючи вихованців до вдумливого та результативного читання художніх творів.

Із великим зацікавленням усі оглядали пришкільну садибу: приміщення навчального призначення, «Галявину казок В.О. Сухомлинського», зелені класи, шкільний сад, теплиці, велику колекцію рослин, особисто привезених і висаджених В.О.Сухомлинським із різних куточків світу під час відряджень.

Педагогічна спадщина педагога завоювала широку популярність і стала потужним стимулом для творчих пошуків та досліджень.

18 травня творча група педагогів завітала до заповідника-музею І.К. Тобілевича (Карпенка-Карого) «Хутір Надія». Захоплюючою та пізнавальною була проведена екскурсія. Словесники відвідали будинок, в якому Карпенко-Карий написав 11 творів, у т.ч. усім відомі "Сто тисяч" і "Хазяїн", історичну драму «Сава Чалий». У різний час мешканцями хутора були корифеї українського театру Микола Садовський і Панас Саксаганський, Марія Садовська-Барілотті. Сюди приїжджали геніальні Марко Кропивницький, Марія Заньковецька, Михайло Старицький та ін. Прогулюючись територією, екскурсанти фотографувались біля будинку Тобілевичів, літнього театру, ставка. Також на території заповідника знаходиться єдиний у світі Музей історії українського хореографічного мистецтва.

Щиро дякували словесники адміністрації заповідника за можливість відвідати таку дивовижну місцину та теплий прийом.

Далі учасники помандрували до історичного міста Кропивницький.

Пройшлися валами Фортеці святої Єлисавети та прогулялися вулицями міста, де частково зберіглася старовинна забудова з будинками у стилі модерн. У двох найгарніших із них розташовані краєзнавчий та художній музеї. А насамкінець на відвідувачів чекав Кропивницький дендропарк. Атмосферу цього куточку кожен відчув на собі.

Подорож підійшла до завершення. Емоції переповнювали, на душі був спокій і бажання зустрічі у наступних квестах.

ФОТОЗВІТ

Переглядів: 109 | Додав: Kovalchuk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Освітянська карта району

ВІТАЄМО ЮВІЛЯРІВ!План-графік проведення методичних заходів на 2017-2018 н.р.
Тижнева циклограма діяльності методичного центру.

Copyright MyCorp © 2019
Конструктор сайтів - uCoz