Вівторок, 21.02.2017
Ви увійшли як Гість| Група "Гости| RSS| Головна | Реєстрація | Вхід


Реєстрація | Інструкція


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2014 » Грудень » 5 » Патріотичне виховання дошкільника
засобами інтегрованої освітньої діяльності
12:29
Патріотичне виховання дошкільника
засобами інтегрованої освітньої діяльності

«Патріотизм - серцевина людини,
основа її активної позиції»

                                В.О. Сухомлинський

Проблема громадянина-патріота давня, як світ. Вона постала перед людством тоді, коли виникла перша держава. Патріотичне виховання створює певні передумови громадянської поведінки. Однак це лише передумови. Любов до Вітчизни починається з любові до своєї Малої Батьківщини – місця, де людина народилася. У цьому зв’язку, як мені здається, величезного значення набуває визначення мети, завдань, змісту та засобів патріотичного виховання дітей дошкільного віку. Патріотичне почуття за своєю природою – інтегральне, оскільки об’єднує в одне ціле всі сторони розвитку особистості: моральну, трудову, розумову, естетичну, фізичну. Воно формується поступово під впливом навколишнього середовища та інших виховних чинників. Бути патріотом – означає любити материнську мову, свій дім, батьків і усіх людей, природу рідного краю, звичаї, шанувати традиції народу, людську працю, прагнути не лише зберігати духовні скарби народу, а й примножувати їх. Саме ці проблеми і є визначальними у громадському вихованні дітей дошкільного віку.
Патріотизм – це, образно кажучи, сплав почуття й думки, осягнення святині - Батьківщини – не тільки розумом, а й передусім серцем…
Вже стало гарною традицією здійснювати робочий візит, по обміну досвідом, педагогів-дошкільників Вінницького району до педагогів-дошкільників Калинівського районую.
Так, на базі Іванівського дошкільного навчального закладу «Малятко» Калинівського району відбувся районний семінар завідуючих ДНЗ та директорів НВК. Привітно зустріла гостей завідувач ДНЗ «Малятко» Антоніна Григорівна Кузнецова.
Відкрили семінар, визначенням основних напрямків та завдань патріотичного виховання, методисти районного відділу освіти Лариса Іванівна Ванельчук та Лариса Іванівна Барановська.
В практичній частині, присутні мали нагоду переглянути мультимедійну презентацію, в якій висвітлено роботу патріотичного виховання по вікових групах у ДНЗ «Малятко». Учасники семінару познайомилися з історією та сьогоденням села Іванів: рекламна символіка села; реклама ПАТ «Іванівський спецкар'єр»; реклама води «Холоневська»; реклама фірмового товару домашньої ковбаси; реклама ДНЗ «Малятко». Познайомилися з музейною педагогікою, як одною із форм патріотичного виховання в ДНЗ. Переглянули майстер-клас «Прапор України» (вишивання) з дітьми середнього віку ДНЗ «Малятко». Відвідали екскурсію в музеї «Мій рідний край, моє село», де екскурсоводами були вихованці старшої групи. Побували в сенсорній кімнаті – як засіб всебічного, гармонійного розвитку дитини.
Дитина набирається вражень та знань про навколишнє: про близьких людей, про свою милу Батьківщину, які залишають у душі її незабутні спогади на все життя. З ранніх років необхідно закладати в малюка готовність захищати й примножувати здобутки народу, рідного краю. Як відомо, у житті є різні цінності. Але є й такі святині, які ні з чим не можна зіставити і порівняти: Вітчизна, ввіданість рідній землі й народові.
Виховання любові до своєї країни педагоги-дошкільники поєднують з поданням дитини елементарних знань про державу і право, про національну символіку – Державний герб, Прапор, Гімн, з вихованням поваги до символів української держави. Ознайомлення дітей зі звичаями, традиціями, народними обрядами, малими жанрами фольклору. Керівники району, мали нагоду поставити запитання про співпрацю та подальші плани розвитку дошкільної освіти с. Іванів сільському голові Віктору Васильовичу Онофрійчуку.
«Патріотизм – це любов до Батьківщини, відданість їй і своєму народу. Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, а за необхідності віддати життя за її свободу і незалежність - людина не може бути громадянином» - висловив свої враження, підсумовуючи результати семінару, Леонід Михайлович Мацера, начальник відділу освіти Калинівського району.
«Кожного дня ми дивимось в очі майбутньому нашої держави. І в тих дивовижних очах – повага до України та традицій українського народу» - так живе колектив ДНЗ «Малятко» с. Іванів.
Бо, людина сильна своєю громадянськістью, своїми почуттями любові до рідної землі, до духовних надбань свого народу.
Користуючись нагодою, хочу відзначити високий науково-методичний рівень проведеного заходу для керівників, подякувати за плідну співпрацю освітянам Калинівського району та виразити сподівання на її продовження...
З повагою Світлана Коваль,
методист з дошкільного виховання
Вінницького районного
методичного центру
закладів освіти 


 
Переглядів: 1032 | Додав: marinaosadchuk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Освітянська карта району

ВІТАЄМО ЮВІЛЯРІВ!

02.02 - Бабійчук Тамару Іванівну – учителя англійської мови Лука - Мелешківської ЗОШ І-ІІІ ст.
03.02 - Зарічук Галину Григорівну – учителя української мови та літератури Вороновицької СЗШ І-ІІІ ст.№1
15.02 - Романчук Інну Іванівну – учителя української мови та літератури Вінницько-Хутірського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ
18.02 - Цибу Галину Федорівну – учителя української мови та літератури КЗ "Мізяківсько - Хутірський НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ"
18.02 - Андрущенко Валентину Валентинівну – учителя зарубіжної літератури Зарванецької ЗОШ І-ІІ ст.
27.02 - Шевчук Тамару Георгіївну – учителя початкових класів Сосонської СЗШ І-ІІІ ст.
28.02 - Деменко Світлану Іванівну – учителя початкових класів Щітецької СЗШ І-ІІ ст.


План-графік проведення методичних заходів на 2016-2017 н.р.
Тижнева циклограма діяльності методичного центру.
21.02 - Заняття «Школи фахового зростання» для молодих та малодосвідчених учителів математики (Малокрушлинецька СЗШ І-ІІІ ст.10.00)
22.02 - Семінар - практикум педагогів - організаторів «Застосування інноваційних форм і методів роботи в діяльності педагога - організатора»(Агрономічненська СЗШ І-ІІІ ст.10.00)
23.02 - Семінар-практикум для учителів основ здоров'я «Змішане навчання на уроках основ здоров’я як шлях формування компетентностей учнів» (КЗ "Мізяківсько - Хутірський НВК:ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ" 10.00. Домашнє завдання знаходиться на сторінці основ здоров’я у рубриці «Готуємось до семінару»)
23.02 - IV заняття «Школи фахового зростання» для молодих та малодосвідчених працівників психологічної служби (Приміщення районної ради. Хмельницьке шосе, 17 (ІІІ поверх - методичний кабінет місцевого самоврядування) 10.00)
24.02 - Семінар-практикум «Засоби освітнього впливу на особистість дитини: творча гра, художня література»(ДНЗ «Веселка» с. Лука-Мелешківська (для вихователів ДНЗ спільний захід з практичними психологами ДНЗ району) 10.00)
24.02 - засідання творчої групи вчителів образотворчого мистецтва «Створення мультимедійного супроводу уроків образотворчого мистецтва».(місце та час проведення буде повідомлено додатково)
24.02 - Школа інтерактивного начання освітян для учителів початкових класів, що мають звання "Старший учитель" та "Учитель - методист"(Стрижавська ЗОШ І-ІІІ ст. 10.00)
27.02 - Методичний захід для учителів географії «Ярмарок педагогічних ідей»(Медвеже - Вушківська СЗШ І-ІІІ ст.10.00 Критерії оцінювання конкурсу знаходяться на сторінці "Географія")
28.02 - Семінар - педмайстерності учителів 1-2 кл.«Створення умов для компетентнісного розвитку особистості засобами інтерактивного навчання» (НВЗ: "ЗОШ І-ІІІ ст. - ліцей смт Стрижавка".10.00)

Copyright MyCorp © 2017
Конструктор сайтів - uCoz