Вівторок, 20.03.2018
Ви увійшли як Гість| Група "Гости| RSS| Головна | Реєстрація | Вхід


Реєстрація | ІнструкціяСтатистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 4
Користувачів: 1
0964472072

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2014 » Грудень » 5 » Патріотичне виховання дошкільника
засобами інтегрованої освітньої діяльності
12:29
Патріотичне виховання дошкільника
засобами інтегрованої освітньої діяльності

«Патріотизм - серцевина людини,
основа її активної позиції»

                                В.О. Сухомлинський

Проблема громадянина-патріота давня, як світ. Вона постала перед людством тоді, коли виникла перша держава. Патріотичне виховання створює певні передумови громадянської поведінки. Однак це лише передумови. Любов до Вітчизни починається з любові до своєї Малої Батьківщини – місця, де людина народилася. У цьому зв’язку, як мені здається, величезного значення набуває визначення мети, завдань, змісту та засобів патріотичного виховання дітей дошкільного віку. Патріотичне почуття за своєю природою – інтегральне, оскільки об’єднує в одне ціле всі сторони розвитку особистості: моральну, трудову, розумову, естетичну, фізичну. Воно формується поступово під впливом навколишнього середовища та інших виховних чинників. Бути патріотом – означає любити материнську мову, свій дім, батьків і усіх людей, природу рідного краю, звичаї, шанувати традиції народу, людську працю, прагнути не лише зберігати духовні скарби народу, а й примножувати їх. Саме ці проблеми і є визначальними у громадському вихованні дітей дошкільного віку.
Патріотизм – це, образно кажучи, сплав почуття й думки, осягнення святині - Батьківщини – не тільки розумом, а й передусім серцем…
Вже стало гарною традицією здійснювати робочий візит, по обміну досвідом, педагогів-дошкільників Вінницького району до педагогів-дошкільників Калинівського районую.
Так, на базі Іванівського дошкільного навчального закладу «Малятко» Калинівського району відбувся районний семінар завідуючих ДНЗ та директорів НВК. Привітно зустріла гостей завідувач ДНЗ «Малятко» Антоніна Григорівна Кузнецова.
Відкрили семінар, визначенням основних напрямків та завдань патріотичного виховання, методисти районного відділу освіти Лариса Іванівна Ванельчук та Лариса Іванівна Барановська.
В практичній частині, присутні мали нагоду переглянути мультимедійну презентацію, в якій висвітлено роботу патріотичного виховання по вікових групах у ДНЗ «Малятко». Учасники семінару познайомилися з історією та сьогоденням села Іванів: рекламна символіка села; реклама ПАТ «Іванівський спецкар'єр»; реклама води «Холоневська»; реклама фірмового товару домашньої ковбаси; реклама ДНЗ «Малятко». Познайомилися з музейною педагогікою, як одною із форм патріотичного виховання в ДНЗ. Переглянули майстер-клас «Прапор України» (вишивання) з дітьми середнього віку ДНЗ «Малятко». Відвідали екскурсію в музеї «Мій рідний край, моє село», де екскурсоводами були вихованці старшої групи. Побували в сенсорній кімнаті – як засіб всебічного, гармонійного розвитку дитини.
Дитина набирається вражень та знань про навколишнє: про близьких людей, про свою милу Батьківщину, які залишають у душі її незабутні спогади на все життя. З ранніх років необхідно закладати в малюка готовність захищати й примножувати здобутки народу, рідного краю. Як відомо, у житті є різні цінності. Але є й такі святині, які ні з чим не можна зіставити і порівняти: Вітчизна, ввіданість рідній землі й народові.
Виховання любові до своєї країни педагоги-дошкільники поєднують з поданням дитини елементарних знань про державу і право, про національну символіку – Державний герб, Прапор, Гімн, з вихованням поваги до символів української держави. Ознайомлення дітей зі звичаями, традиціями, народними обрядами, малими жанрами фольклору. Керівники району, мали нагоду поставити запитання про співпрацю та подальші плани розвитку дошкільної освіти с. Іванів сільському голові Віктору Васильовичу Онофрійчуку.
«Патріотизм – це любов до Батьківщини, відданість їй і своєму народу. Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, а за необхідності віддати життя за її свободу і незалежність - людина не може бути громадянином» - висловив свої враження, підсумовуючи результати семінару, Леонід Михайлович Мацера, начальник відділу освіти Калинівського району.
«Кожного дня ми дивимось в очі майбутньому нашої держави. І в тих дивовижних очах – повага до України та традицій українського народу» - так живе колектив ДНЗ «Малятко» с. Іванів.
Бо, людина сильна своєю громадянськістью, своїми почуттями любові до рідної землі, до духовних надбань свого народу.
Користуючись нагодою, хочу відзначити високий науково-методичний рівень проведеного заходу для керівників, подякувати за плідну співпрацю освітянам Калинівського району та виразити сподівання на її продовження...
З повагою Світлана Коваль,
методист з дошкільного виховання
Вінницького районного
методичного центру
закладів освіти 


 
Переглядів: 1213 | Додав: marinaosadchuk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Освітянська карта району
.

ВІТАЄМО ЮВІЛЯРІВ!

03.03 Журовську Галину Василівну, учителя музичного мистецтва Гавришівської СЗШ І-ІІІ ст.
11.03 Федорцову Світлану Михайлівну, учителя фізичної культури Пултівецької СЗШ І-ІІІ ст.
18.03 Паславську Тамару Анатоліївну, учителя історії Сосонської СЗШ І-ІІІ ст.


План-графік проведення методичних заходів на 2017-2018 н.р.
Тижнева циклограма діяльності методичного центру.
20.03 - Семінар учителів початкових класів - 2 клас, Малокрушлинецька СЗШ І-ІІІ ст., початок о 10.00 год. Автобус відправляється о 9.30 год. із залізничного вокзалу.
22.03 - Семінар-практикум шкільних бібліотекарів, КЗ "Мізяківсько-Хутірський НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ", початок о 10.00 год. Автобус відправляється о 9.15 год. (зупинка біля гуртожитку Вінницького педагогічного університету)
23.03 - Оперативна школа методичної служби вихователів середніх груп ЗДО, ДНЗ "Росинка" с. Ксаверівка, початок о 10.00 год.
23.03 - Семінар-практикум учителів математики, Сосонська СЗШ І-ІІІ ст., початок о 10.00 год.
26.03 - Літературні читання для учителів української мови та літератури "Ідея вільного слова В.Стуса крізь призму сучасності", Лука - Мелешківська ЗОШ І-ІІІ ст., початок о 10.00 год.
27.03 - Семінар учителів фізики, астрономії, Михайлівська СЗШ І-ІІІ ст., початок о 10.00 год.
28.03 - Семінар-практикум для заступників директорів з виховної роботи, Стрижавська ЗОШ І-ІІІ ст., початок о 10.00 год.
-

Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz