Четвер, 18.10.2018
Ви увійшли як Гість| Група "Гости| RSS| Головна | Реєстрація | Вхід


Реєстрація | ІнструкціяСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2018 » Квітень » 11 » Педагогічні читання
20:30
Педагогічні читання

…"Плекаючи свої кращі традиції, борючись за свою самостійну державу, українська молодь разом з тим мусить не тільки плекати загальнолюдські ідеали, а й активно боротись за них — Віримо, що ця боротьба закінчиться перемогою Правди і Добра"... (Григорій Ващенко).

Методист  КУ «Вінницький районний методичний центр закладів освіти» ВРР Леся Гром та заступники директорів з виховної роботи і педагоги – організатори 11 квітня 2018 року завітали до Агрономічненської СЗШ І-ІІІ ст. на педагогічні читання «Українська освітньо-виховна система в світлі ідей Григорія Григоровича Ващенка». Захід було проведено у формі педагогічної кав’ярні. В імпровізованій кав’ярні за філіжанкою кави та печивом учасники даного заходу прослухали презентації своїх колег, а саме про: 

  • Життєвий і творчий шлях Григорія Ващенка (презентувала Мазур Ж.В., заступник директора з виховної роботи Некрасовської ЗОШ І-ІІІ ступенів);
  • Виховний ідеал Григорія Ващенка (презентувала Хавтирко С.І., заступник директора з виховної роботи Пултівецької СЗШ І-ІІІ ступенів);
  • Основи християнського виховання у спадщині Г. Ващенка (презентувала Мазурук Н.В., заступник директора з виховної роботи Малокрушлинецької СЗШ І-ІІІ ступенів);
  • Григорій Ващенко про фізичне виховання як складову національного виховання (презентувала Лавренюк Ж.В., заступник директора з виховної роботи Агрономічненської СЗШ І-ІІІ ступенів);
  • Григорій Ващенко про естетичне виховання молодших школярів (презентувала Потьомко О.А., заступник директора з виховної роботи НВЗ: «ЗОШ І-ІІІ ст. – ліцей» смт Стрижавка);
  • Погляди Г. Ващенка на українську освітньо – виховну систему у друкованих виданнях. Всеукраїнське педагогічне товариство (презентувала Гром Л. В., методист КУ «Вінницький районний методичний центр закладів освіти» ВРР).

Свій виступ Мазурук Н.В. доповнила  майстер – класом «Мотивація на успіх», а  Ларенюк Ж.В., під виконання учнями пісні, для своїх колег провела танцювальну руханку.

Підводячи підсумки педагогічних читань можна сказати, що український педагог і психолог зі світовим іменем Григорій Ващенко особливу увагу приділяв традиційним тисячолітнім заповідям української сімейної педагогіки, основною ідеєю яких було «Служіння Богові й Україні».  У своїх книжках «Виховний ідеал» та «Виховання волі і характеру» він пише про найголовніше, що має знати, пам’ятати і чим має керуватися кожна сім’я і кожний навчальний заклад, а саме:

  • Не слід думати, що виховний ідеал нації може бути відображений лише в педагогічних системах, або інакше — у творах педагогів. Він відбивається і в звичаях народу, і в його піснях, і в творах письменників. Він виробляється віками і за традицією переходить від старших поколінь до молодших, що його доповнюють і вдосконалюють.
  • Особливо  велику роль відіграють традиції у збереженні нації. Завдяки їм зберігається й розвивається національна мова, без якої неможливе існування нації, зберігається релігія, звичаї, здобутки мистецької творчості, світогляд, народні ідеали.
  • Традиційний ідеал людини — це не вишивана сорочка, яку можна скинути і все ж таки залишитися українцем. Ідеал людини — це те найкраще, що створив народ в розумінні властивостей людської особистості та її призначення.

Особливу увагу у своїх творах Г. Ващенко звертає на виховання у дітей пошани до батьків і старших. Не оминув та й не міг оминути прославлений педагог і такої проблеми, як роль гри у вихованні й розвитку дітей…

Григорій Ващенко залишив нам вагому педагогічну спадщину, яка зобов’язує нас знайти правильний шлях розвитку українського суспільства.

Педагогічну  кав’ярню усі присутні залишали з приємними враженнями та піднесеним настроєм, а також подякували організаторам і адміністрації Агрономічненської СЗШ І-ІІІ ст.

 

ФОТО ЗВІТ

Категорія: Повідомлення | Переглядів: 157 | Додав: Grom | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Освітянська карта району

ВІТАЄМО ЮВІЛЯРІВ!

02.10 - Максимець Аллу Леонідівну - вчителя англійської мови Лаврівської СЗШ І-ІІ ст.
02.10 - Вигорську Мирославу Леонідівну - вихователя груп продовженого дня Агрономічненської СЗШ І-ІІІ ст.


План-графік проведення методичних заходів на 2017-2018 н.р.
Тижнева циклограма діяльності методичного центру.
18.10 - Виїзне засідання Клубу психологічного комфорту для педагогів ЗДО та ЗЗСО (дендропарк "Олександрія"). Виїзд о 8.00 год. від Західного автовокзалу.
29.10-02.11 - ІІ етап курсів учителів початкових класів, які навчатимуть учнів 1 кл. у 2019-2020 н.р. Агрономічненська СЗШ І-ІІІ ст. Початок о 10.00 год.
30.10 - Навчальний тренінг для вчителів української мови та літератури "Підготовка учнів до ЗНО з мови та літератури: шляхи успішної реалізації", Бохоницька СЗШ І-ІІІ ст. Початок о 10.00 год.
02.11 - РМО вчителів інформатики. Тема "Практичні аспекти підготовки учнів до олімпіад з інформатики та ІТ". Стрижавська ЗОШ І-ІІІ ст. Початок о 10.00 год

Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz