Понеділок, 19.11.2018
Ви увійшли як Гість| Група "Гости| RSS| Головна | Реєстрація | Вхід


Реєстрація | ІнструкціяСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2018 » Квітень » 24 » Педагогічні читання вчителів української мови та літератури Вінницького району
10:37
Педагогічні читання вчителів української мови та літератури Вінницького району

Його доля схожа з долею Великого Кобзаря - Тараса Шевченка: 47 стражденних років життя, десятиліття ув’язнення, розлука з рідним краєм , та головне – це самопожертва в ім’я України та люта ненависть до  її ворогів. Він залишив нам неоціненний скарб – свої поезії, мудрість , невситиму жагу свободи, любові до рідного краю, як зразок істинного патріотизму. Тому щоріч, у день , коли народився Спаситель, ми з гордістю згадуємо ім’я подільського  мученика і пророка – Василя Стуса. 

Щоб ушанувати пам’ять поета, відзначити його 80-річний ювіле, у Лука-Мелешківській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулися педагогічні читання вчителів української мови та літератури Вінницького району на тему «Ідея вільного слова Василя Стуса крізь призму сучасності». Захід пройшов у цікавій та незвичайній формі – подорож залами віртуального музею. Для підготовки  читань методистом ВРМЦЗО Продан Г.М. була створена творча група, керувала якою вчителька української мови та  літератури Вінницько-Хутірського НВК: ЗОШ І-ІІІст. – ДНЗ Романчук І. І. Члени творчої групи підготували змістовні  проекти: «Від юних літ до юного змужніння» ( Мартинюк Ю.Ю., Лука-Мелешківська ЗОШ І-ІІІст.), «Еволюція творчості від «Зимових джерел» до «Свіча в свічаді» (Сокіл А.В., Стрижавська ЗОШ І-ІІІ ст., Нечипорук М.В., Гавришівська СЗШ І-ІІІ ст., Шобей Т.С., Некрасовська ЗОШ І-ІІІ ст),  «Голос із вічності» (Куракіна О.В.,Мізяківсько-Хутірський НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ,  Блажко О.І. Малокрушлинецька СЗШ І-ІІІ ст.), «Словами подолян про Василя Стуса» (Малащук Я.М. Михайлівська СЗШ І-ІІІ ст, Циба Л.А. Переорська СЗШ І-ІІ ст.), «Вшанування пам’яті поета» (Романчук І.І. Вінницько-Хутірський НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ).

За час віртуальної подорожі освітяни познайомилися  з біографією письменника, яку допомогли відтворити учні Лука-Мелешківської ЗОШ І-ІІІ ст., інсценізувавши дитячі спогади. Досить вагомою частиною читань була характеристика збірок поезій Василя Стуса, у яких акцентувалася увага на символіці творів та ментальних картах. Проаналізувавши поезії ранньої творчості та зрілого автора розумієш, наскільки еволюціонував поет у своєму бажанні пробудити свідомість і навіть перейти до рішучих дій. Поезії заслання вражають невимовною тугою за рідним краєм, як страждає дитина у розлуці з матір’ю.

Найбільш чуттєвий  момент  педагогічних читань – це листування поета, яке розкриває глибину душі автора, ніжність його почуттів до дружини та сина, небайдужість до долі сучасників та друзів. Постать в Стуса   є дороговказом для сучасного письменства. З особливою пошаною прозвучали вірші подільських письменників; це свідчення того, що зерно, яким натхненний Стус упав у благодатну подільську землю, проросло і дало плоди, якими можуть насититися й майбутні покоління.

Ми пам’ятаємо тебе, Василю! Проект «Вшанування пам’яті поета”  підтверджує, що не тільки Вінниччина горда цим ім’ям. У Києві, Львові, Івано-Франківську, Луцьку, Тернополі та в багатьох інших містах України  ім’ям письменника названо вулиці , площі, встановлено пам’ятники, меморіальні дошки. У Польщі проспект носить ім’я Василя Стуса. Театри та кіно дають можливість кожному мешканцю нашої країни осягнути глибину таланту , переглянувши вистави та кінофільми. Також незабаром буде випущена ювілейна монета до 80-річчя з дня народження  В. Стуса.

Підсумовуючи творчу співпрацю вчителів району, методист ВРМЦЗО Продан Г. М. презентувала  науково-методичний посібник, який став результатом плідної праці творчої групи. Він є вагомим матеріалом для вивчення життя і  творчості  В. Стуса, допоможе вчителям осягнути значущість та геніальність поета, стати пріоритетним у вихованні патріотизму та національної свідомості громадянина України.

 

ФОТО ЗВІТ

Категорія: Повідомлення | Переглядів: 256 | Додав: Grom | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Освітянська карта району

ВІТАЄМО ЮВІЛЯРІВ!

14.11 - Масненьку Валентину Анатоліївну - вчителя Вінницько-Хутірського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ

-->
План-графік проведення методичних заходів на 2017-2018 н.р.
Тижнева циклограма діяльності методичного центру.
20.11 - Школа молодого вчителя (семінар-практикум). Тема: "Ефективний урок - результат організації активної діяльності вчителя і учнів". Медвеже-Вушківська СЗШ І-ІІІ ст. Початок о 10.00 год.
22.11 - Навчальний тренінг по використанню «LEGO-SYSTEM» для вихователів ГПД на базі Стрижавської ЗОШ І-ІІІ ст. Початок роботи о 10-00 ранку.
24.11 - І районний тур конкурсу знавців англійської мови “Spelling Bee” на базі Вінницькохутірського НВК ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ. Початок об 11.00 ранку.
29.11 - Панорамне заняття за підсумками звітів до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек на базі Бохоницької СЗШ І-ІІІ ст. Початок роботи о 10.00 ранку. Автобус о 9.00 ранку від «Урожаю».

Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz