Понеділок, 26.02.2018
Ви увійшли як Гість| Група "Гости| RSS| Головна | Реєстрація | Вхід


Реєстрація | ІнструкціяСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2017 » Травень » 30 » ПЕРЕХРЕСТЯ ДРУЖБИ …
15:41
ПЕРЕХРЕСТЯ ДРУЖБИ …

Життя досить цікаве та прекрасне, лише, нам дорослим, потрібно вміти бачити і помічати це … , для того, щоб «перед дітьми відкрився чудовий світ у живих фарбах – яскравих тремтливих звуках, у казці, у красі, що одухотворяє серце в прагненні робити людям добро» (В.О.Сухомлинський).

Рік потому, зустрілися люди, з різних регіонів України,  люди,  які роблять спільну, велику, гарну, світлу справу – забезпечити юному поколінню якісну дошкільну освіту, тобто виплекати активну, самодостатню, інноваційну особистість, здатну вчитись впродовж життя, орієнтуватись у новому швидкозмінному світі.

Отак, і потоваришували педагоги-дошкільники Вінницького району з колегами Добровеличківського району. З цього моменту започаткувалася дружба та перспектива на співпрацю між двома колективами.

З обопільної згоди, в рамках Всеукраїнської акції  «Перехрестя дружби»  26 травня 2017 року, відбувся дружній візит педагогів-дошкільників Вінницького району Вінницької області до колег-педагогів Добровеличківського району Кіровоградської області.

У команді освітнього стартапу працювали: Світлана Коваль, методист КУ «Вінницького районного методичного центру закладів освіти» ВРР; Майя Власюк, завідувач ДНЗ «Лісова казка»  с. Писарівка;  Олена Швець, заступник директора з питань дошкільної освіти Вінницько-Хутірського НВК: ЗОШ I-III ст. – ДНЗ; Таїсія Щербина, завідувач ДНЗ «Ромашка» смт Вороновиця; Галина Майборода, завідувач ДНЗ «Перлинка» с. Горбанівка; Олена Кіщук, завідувач ДНЗ «Дзвіночок» с. Сокиринці; Світлана Чубатюк, вихователь Степанівського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ; Людмила Мазуренко, завідувач ДНЗ «Золотий ключик» с. Хижинці; Галина Юнова, завідувач ДНЗ «Барвінок» с. Якушинці.

Кіровоградщина зустріла «дошкільнят» Вінниччини яскравим сонцем, теплим вітром, ароматом рясно квітучої акації, запашним короваєм. 

Зустріч відкрила начальник відділу освіти молоді та спорту Добровеличківської районної державної адміністрації Людмила Віталіївна Силенко. До складу делегації увійшли: Віталій Миколайович Личко, завідувач районним методичним кабінетом та Валентина Василівна Бондаренко, методист.

Вітали нас біля Географічного центру України.

А далі, ми завітали в царину країни Дитинства Добровеличківщини, познайомились з надбанням педагогів, побачили створені предметно-ігрові середовища, де діти пізнають і рідний край, і свою велику Батьківщину.

Презентувала діяльність Добровеличківського дошкільного навчального закладу «Ромашка» Антоніна Мірзоєва, завідувач  ДНЗ, яка зустрічала нас на території дитячого садка. В очі кинулось ошатне подвір’я: кожне дерево, кущ, квітка, галявина – наповнене любов'ю, насичене яскравими фарбами.

А ось віртуальна подорож по славному Добровеличківську запала в наші серця назавжди, як і зворушлива пісня про Добро і Велич цього краю.

Педагоги-дошкільники Добровеличківського дитячого закладу продемонстрували роботу з питання формування життєво важливих компетентностей дітей шляхом впровадження інноваційних технологій в навчально-освітній процес. В закладі ми були присутні на двох заняттях. Відчувався високий професіоналізм педагогів, вихованість дітей, культура мовлення дошкільників, система роботи освітян.

Приємне враження справили експрес-огляд груп та території дитячого садка, знайомство з письменницею Марією Григорівною Балашовою, а також, екскурсія до районного краєзнавчого музею, де ми відвідали визначні історичні місця смт Добровеличківська.

В наступному закладі нас радо вітав  ансамбль «Червона калина». Жінки у поважному віці співали чудових пісень разом з вихованцями садочка. Авторські пісні просякнуті безмежною любов’ю до села Липні, до рідного краю, до неньки України. Їх виступ супроводжувався гучними оплесками присутніх, сльозами радощів та поваги до цих людей які самі, можливо того не розуміючи, і є тими носіями етнокультури, носіями українських звичаїв, традицій та обрядів. При спілкуванні з ними ми відчули щиросердність, порядність, відкритість, любов та повагу до ближнього. Недарма колектив має звання «Народний».

Розвиток соціальних навичок взаємодії шляхом формування основ національної свідомості показали педагоги Липнязького ДНЗ «Веселка», завідувач ДНЗ, Інна Василівна Назарова. Спільна робота педагогів, дітей та учасників народного фольклорно-етнографічного ансамблю «Червона калина» продемонструвала рівень навчальної та виховної роботи з питань національно-патріотичного виховання.

Саме так діти пізнають і рідний край, і свою велику Батьківщину. Вони краще розвиваються і соціалізуються, розширюється їхній кругозір, формуються пізнавальна, комунікативна компетентності, виховуються громадянські почуття, толерантність та інші чесноти.

Створене предметно-ігрове середовище, організація роботи з дітьми з питань розвитку природних здібностей дітей, впровадження досвіду роботи видатного педагога В.О.Сухомлинського … Все це можна було побачити, ознайомитись з процесами єдиного освітнього простору в Карбівському ДНЗ «Берізка», завідуюча Світлана Василівна Попелюх.

Допоки існують такі колективи – буде жити Україна та її славні діти.

Враження від почутого, побаченого, зробленого переповнюють!
Так, Майя Власюк, керівник методичного об'єднання керівників ДНЗ Вінницького району, завідувач ДНЗ «Лісова казка» с. Писарівка,  стверджує: «Форма робота творчої зустрічі  була вибрана організаторами дуже вдало, тому що учасникам довелося активно працювати як на колективний, так і на особистий результат. Педагоги відчули себе творцями освітнього середовища одночасно».

Таїсія Щербина, завідувач ДНЗ «Ромашка» смт Вороновиця зазначає:

« …Зустріч з колегами збагатила нас, надихнула, намалювала нові орієнтири. Робота під час методичного стартапу була цікавою, «живою», а найголовніше – надзвичайно корисною для всіх практикуючих. Інформації отримали дуже багато, будемо «втілювати її в життя». Так, є продукти матеріальні, а є – інтелектуальні, які значно цінніші, вартість яких визначається з часом. Добре, що маємо таку  чудову нагоду.  Думаю, попереду в нас буде ще багато цікавої роботи. Щиро дякую».

«Висловлюю подяку організаторам за нові знання та ідеї, позитив та корисно проведений час. Бажаю і надалі творити, не зупинятися на досягнутому і ділитися досвідом з колегами», – ділиться враженнями Галина Юнова, завідувач ДНЗ «Барвінок» с. Якушинці.

«Чудова ідея – такий захід! Сучасні діти, які живуть у епоху четвертої науково-технічної революції, тому ми повинні вміти створювати інноваційний простір, змішувати різні підходи та допомагати здобувати потрібні їм знання. Бажаю організаторам наснаги, сили та ще більше креативних ідей, які допоможуть нам професійно зміцніти. Адже хто володіє інформацією, той володіє світом!» – наголосила Людмила  Мазуренко, керівник ДНЗ «Золотий ключик» с. Хижинці.

Захід пройшов на високому організаційно-методичному рівні, змістовно, цікаво, науково обґрунтовано, підкріплено практичними завданнями. Робота тривала в атмосфері доброзичливості та творчої співпраці. Мудрі наставники давали слушні поради та спрямовували роботу в правильному напрямку.

Учасники зустрічі мали змогу у вільній щирій розмові обговорити досягнення і невдачі, активно висловитись з приводу змін у навчальних програмах, нових віяннях та вимогах. Адже зустрівся дружній колектив однодумців, фахівців, відданих своїй праці, дітям, улюбленій роботі, та й успіхи юної еліти наших двох районів  – дуже близькі, як і творчий стиль роботи освітян.

День промайнув, наче мить. Залишились приємні враження від гарних закладів, спілкування з гостинними колегами, ознайомленням з «маленькою швейцарією», розташованою на території «Козацької застави», нескінченним ароматом акації, неповторного Добровеличківського краю та довгожданої сонячної погоди.

Велике враження та духовну радість залишила у серцях учасників творча зустріч, яка  спонукає  до продовження спілкування, обміну досвідом роботи між педагогічними колективами.

Недарма кажуть, що щира праця не важка, бо вона дає справжнє задоволення. І від того стає так приємно, адже кожен із нас уявляв собі, як шелестітимуть гілочками красуні липи, висаджені на території Добровеличківського дошкільного навчального закладу «Ромашка», ніби дякуючи кожному за його працю.

Отже, перше дерево у своєму житті я вже посадила. А якою прекрасною стане наша Земля, якщо кожна людина зробить те саме — посадить дерево!

Сердечно дякуємо педагогам Добровеличківщини за самовіддану працю, за турботу і знання, які Ви віддаєте своїм вихованцям, за вічний неспокій, невпинний творчий пошук та педагогічну мудрість. Бажаємо Вам життєвих сил і натхнення. Щиро зичимо, аби вогонь творчості та любові до власної професії ніколи не полишав Ваших сердець, а всі майбутні задуми та справи повнились світлом, красою і добром!


З повагою Світлана Коваль, методист

комунальної установи  «Вінницького районного  

методичного центру закладів освіти»

Вінницької районної ради

ФОТО-ЗВІТ>>>

 

Категорія: Повідомлення | Переглядів: 215 | Додав: Grom | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Освітянська карта району
.

ВІТАЄМО ЮВІЛЯРІВ!

01.02 Фальківську Катерину Данилівну, бібліотекаря Оленівського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ
03.02 Прикмету Олену Олексіївну, учителя англійської мови Агрономічненської СЗШ І-ІІІ ст.
03.02 Шкробіт Євгенію Петрівну, учителя географії Іванівської СЗШ І-ІІ ст.


План-графік проведення методичних заходів на 2017-2018 н.р.
Тижнева циклограма діяльності методичного центру.
27.02 - Семінар учителів початкових класів - 1 клас, Сосонська СЗШ І-ІІІ ст., початок о 10.00 год.
-

Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz