Субота, 21.04.2018
Ви увійшли як Гість| Група "Гости| RSS| Головна | Реєстрація | Вхід


Реєстрація | ІнструкціяСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2016 » Квітень » 22 » Про інструктивно - методичний семінар
для музичних керівників ДНЗ Вінницького району
08:46
Про інструктивно - методичний семінар
для музичних керівників ДНЗ Вінницького району

Чарівний світ музики

Музика - дивовижне джерело людської любові до світу. Це найвеличніший і найпрекрасніший винахід, який володіє зрозумілою для всіх мовою краси. Вона народжується від натхнення однієї людини і викликає його в серцях величезного людства. Це мова душі, яка має велику силу і здатна врятувати чи знищити. Музика, яка являє собою гармонійне сполучення найбільш приємних для людини звуків, володіє великою цілющою силою. Вона покращує настрій і самопочуття, знижує втомлюваність, концентрує увагу і підвищує життєвий тонус.

Музика здатна підвищити інтелектуальні здібності людини, зробити її добрішою, мудрішою, красивішою. А тому її вплив на загальний психічний розвиток особистості досить істотний (ідеться про творчість, духовність, інтелект). Оскільки ж емоційні здібності мають емоційно – рухову природу, вони проявляються дуже рано й становлять основу для всебічного розвитку малюка, насамперед забезпечуючи формування початкових елементів пізнавальної активності.

Наскільки бідніше став би наш світ, якби втратив цю чудесну своєрідну мову, яка допомагає людям зрозуміти один одного. Задача музичних керівників ДНЗ навчити дітей розуміти «цю прекрасну своєрідну мову», постійно розвивати музичний смак. Досягти цього можна тільки правильно організувавши музичне виховання дітей.

14 квітня 2016 року, на базі Стрижавського дошкільного навчального закладу «Казка», завідувач Людмила Іллівна Снігур, відбувся семінар-практикум музичних керівників дитячих навчальних закладів району на тему: «Тенденції сучасного музичного розвитку дошкільника».

Під час семінару-практикуму були розкриті тенденції сучасного музичного розвитку дошкільнят. Присутні на семінарі музичні керівники ДНЗ району мали змогу ознайомитися з досвідом роботи музичного керівника ДНЗ «Казка» смт Стрижавки Анжели Валеріївни Мазур, людиною, яка вміє щедрою рукою посіяти зернятко гармонії в душі дітей засобами музики, педагог, котрий може розмовляти з душею дитини завдяки прекрасній своєрідній мові мистецтва.

Учасники семінару мали нагоду: переглянути тематичне музичне заняття для дітей старшого дошкільного віку - «Музика весняних квітів», взяли активну участь в майстер класі - «Навчання грі на музичних інструментах за допомогою ігрових прийомів». В методичній майстерні Анжели Валеріївни, музичні керівники отримали методичні рекомендації: «Оптимізація процесу навчання гри на музичних інструментах».

За методикою, провідна роль на музичному занятті в дошкільному закладі належить музичному керівникові. Він планує свою роботу, розробляє заняття, готує атрибути й ілюстрації, добирає фонограми музичних творів. Проводить слухання музики, здійснює показ музично-ритмічних рухів, визначених програмою, навчає пісень і таночків.

Підвівши підсумок, обговорили тему семінару, акцентували на особливості планування освітнього процесу з музичного виховання, охоче поділились власним досвідом щодо розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку.

Оглянувши оновлені приміщення закладу, зауважили, що саме такі культурні заходи, з використанням мультимедійної дошки, яскраво ілюструють роботу, наголосили що педагогам доцільно використовувати музику в різних видах дитя­чої діяльності, зокрема в ігровій, заохочуючи малят брати участь у народних іграх, супроводжуваних піснею, ро­зігрувати дитячі пісеньки, мирилки, драматизувати каз­ки.

Варто відзначити, що в дружньому, творчому колективі ДНЗ «Казка» смт Стрижавки запитання «чому я маю допомагати музичному кері­вникові?» у вихователя не виникає, оскільки в усіх спільна мета — щасливі, здорові, розвинені діти. В ДНЗ «Казка» адміністрація спільно із батьками, дбає і про костюми для дітей, і про оригінальні атрибути, вихователі беруть на себе ролі різних персонажів під час свят, розваг, занять, а музичний керівник не залишить без уваги тих занять вихователя, де використання музики є доцільним. Разом створюють колеги конспекти інтегрованих занять, сценарії спортивних свят, спектаклів. А успіх проведених дійств завжди ділиться на всіх, хто їх готував.

Понад усе, педагоги ДНЗ «Казка» смт Стрижавки бажають, щоб серце дитини прагнуло до Добра, Краси, Людяності, саме тому і навчають її любити і розуміти музику, а інакше і не може бути …

А на згадку про захід колеги залиши відгук:

В казку ми сьогодні завітали, де царить тут: мир, гармонія й тепло.
Тут нам шедеври показали, Анжела Валеріївна тут теж, показує дива…
Співучі вихователі і діти, працює творчо весь КАЗКОВИЙ колектив.
Дай Боже всім: здоров'я, миру, щастя, і працювати творчо повсякчас ...Категорія: Концерти, конкурси, вечори, семінари, заходи | Переглядів: 279 | Додав: meltar | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Освітянська карта району
.

ВІТАЄМО ЮВІЛЯРІВ!План-графік проведення методичних заходів на 2017-2018 н.р.
Тижнева циклограма діяльності методичного центру.
23.04 - 23-24.04. 2018р. виїзний семінар для ПП/СП та учителів ХЕЦ у м. Львів
25.04 - Семінар-практикум для учителів географії, Стрижавська ЗОШ І-ІІІ ст., початок о 10.00 год.
26.04 - Школа молодого керівника закладів дошкільної освіти та секції практичних психологів ЗДО та НВК, ДНЗ «Ромашка» смт Вороновиця, початок о 10.00 год.
-

Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz