Середа, 22.02.2017
Ви увійшли як Гість| Група "Гости| RSS| Головна | Реєстрація | Вхід


Реєстрація | Інструкція


Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2015 » Листопад » 20 » Про практичний семінар для працівників
психологічної служби системи освіти Вінницького району
16:13
Про практичний семінар для працівників
психологічної служби системи освіти Вінницького району

19 листопада 2015 року на базі актової зали Вінницької районної ради при сприянні Управління праці та соціального захисту населення Вінницької РДА відбувся практичний семінар для працівників психологічної служби системи освіти Вінницького району з питань поліпшення психолого-педагогічної, корекційної роботи з дітьми та функціонально неспроможними сім’ями. В роботі семінару також взяли участь директор Навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Вінницької області Каменщук Тетяна Дмитрівна та практичний психолог обласної ПМПК Гунько Ольга Борисівна. Роботу семінару розпочала методист районного методичного центру закладів освіти Григораш Тетяна Миколаївна, яка представила присутнім презентаційні матеріали та розробки тренінгових занять Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-України» на тему:«Запобігання ґендерного насильства та жорстокого поводження з дітьми», «Вплив насильства на дітей» та «Наслідки ґендерного насильства». А також детально було пропрацьовано механізм проведення працівниками психологічної служби просвітницько-профілактичної роботи з дітьми та підлітками на тему: «Протидія боулінгу».

Далі роботу семінару продовжила директор НМЦ ПССО Вінницької області Каменщук Т.Д. з темою: «Особливості роботи практичного психолога щодо психологічної корекції молодших школярів з низьким рівнем навчальних досягнень» і зокрема зазначила чинники низького рівня навчальних досягнень учнів початкових класів. Також під час робочої зустрічі обговорювалось питання мотивації учбової діяльності, причини її порушення та чинники, які призводять до появи негативних мотивів щодо учбової діяльності. Особливу увагу присутніх Каменщук Т.Д. звернула на шляхи формування позитивної мотивації учіння і на розвиток у дитини психічних процесів: мислення, пам’яті, уваги...; і на те, що і працівнику психологічної служби, і педагогу потрібно пам’ятати, що більшість дітей потерпає не від поганої пам'яті, а від нестійкої уваги.

Також в ході зустрічі порушувалися питання основних аспектів допомоги сім'ї адже неможливо допомогти дитині, не допомагаючи її сім’ї.

Логічним продовженням теоретичного блоку семінару стало практичне заняття на тему: «Алгоритм колекційної та розвивальної роботи за методикою Стадненко Н.М., Ілляшенко Т.Д., Обухівської А.Г. «Методика діагностики відхилень в інтелектуальному розвитку молодших школярів», яке провела практичний психолог обласної ПМПК Гунько О.Б.

Варто зазначити, що спілкування учасників семінару будувалося на живому спілкуванні, обміні думками та досвідом з вищезазначених питань.

Семінар був справді практичним, інформаційно насиченим, доречним і як наслідок став хорошим керівництвом до дії працівникам психологічної служби району щодо підвищення ефективності проведення психологічної корекції молодших школярів з низьким рівнем навчальних досягнень, поліпшення психолого-педагогічної, корекційної роботи з дітьми та функціонально неспроможними сім’ями, бо їх «єднає спільна діяльність та бажання допомогти всім, хто цієї допомоги потребує». І надзвичайно важливо, щоб ця допомога була професійною.

Саме такі заходи, як даний практичний семінар є підтвердженням думки Гордона Драйдена про те, що «…усі ми разом розумніші, ніж кожен із нас». І як потрібно у важливих справах об’єднувати свої зусилля та знання з метою надання фахової психологічної та соціально-педагогічної допомоги всім учасникам навчально-виховного процесу, і не тільки…

Учасники семінару висловлюють подяку головному спеціалісту з питань сім’ї та молоді управління праці та  соціального захисту населення районної державної адміністрації Войтенку Володимиру Васильовичу за забезпечення канцтоварами якісної роботи учасників семінару.

Переглядів: 169 | Додав: meltar | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Освітянська карта району

ВІТАЄМО ЮВІЛЯРІВ!

02.02 - Бабійчук Тамару Іванівну – учителя англійської мови Лука - Мелешківської ЗОШ І-ІІІ ст.
03.02 - Зарічук Галину Григорівну – учителя української мови та літератури Вороновицької СЗШ І-ІІІ ст.№1
15.02 - Романчук Інну Іванівну – учителя української мови та літератури Вінницько-Хутірського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ
18.02 - Цибу Галину Федорівну – учителя української мови та літератури КЗ "Мізяківсько - Хутірський НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ"
18.02 - Андрущенко Валентину Валентинівну – учителя зарубіжної літератури Зарванецької ЗОШ І-ІІ ст.
27.02 - Шевчук Тамару Георгіївну – учителя початкових класів Сосонської СЗШ І-ІІІ ст.
28.02 - Деменко Світлану Іванівну – учителя початкових класів Щітецької СЗШ І-ІІ ст.


План-графік проведення методичних заходів на 2016-2017 н.р.
Тижнева циклограма діяльності методичного центру.
22.02 - Семінар - практикум педагогів - організаторів «Застосування інноваційних форм і методів роботи в діяльності педагога - організатора»(Агрономічненська СЗШ І-ІІІ ст.10.00)
23.02 - Семінар-практикум для учителів основ здоров'я «Змішане навчання на уроках основ здоров’я як шлях формування компетентностей учнів» (КЗ "Мізяківсько - Хутірський НВК:ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ" 10.00. Домашнє завдання знаходиться на сторінці основ здоров’я у рубриці «Готуємось до семінару» Автобус відправляється о 9.15 (зупинка біля гуртожитку педуніверситету)
23.02 - IV заняття «Школи фахового зростання» для молодих та малодосвідчених працівників психологічної служби (УВАГА! Заняття відбудеться на базі Вінницького районного центру зайнятості,Квятека, 20. Початок об 11.00 год.)
24.02 - Семінар-практикум «Засоби освітнього впливу на особистість дитини: творча гра, художня література»(ДНЗ «Веселка» с. Лука-Мелешківська (для вихователів ДНЗ спільний захід з практичними психологами ДНЗ району) 10.00)
24.02 - засідання творчої групи вчителів образотворчого мистецтва «Створення мультимедійного супроводу уроків образотворчого мистецтва».(Вінницька районна рада, депутатська кімната Початок об 14.00 год.)
24.02 - Школа інтерактивного начання освітян для учителів початкових класів, що мають звання "Старший учитель" та "Учитель - методист"(Стрижавська ЗОШ І-ІІІ ст. 10.00)
27.02 - Методичний захід для учителів географії «Ярмарок педагогічних ідей»(Медвеже - Вушківська СЗШ І-ІІІ ст.10.00 Критерії оцінювання конкурсу знаходяться на сторінці "Географія")
28.02 - Семінар - педмайстерності учителів 1-2 кл.«Створення умов для компетентнісного розвитку особистості засобами інтерактивного навчання» (НВЗ: "ЗОШ І-ІІІ ст. - ліцей смт Стрижавка".10.00)

Copyright MyCorp © 2017
Конструктор сайтів - uCoz