Середа, 22.02.2017
Ви увійшли як Гість| Група "Гости| RSS| Головна | Реєстрація | Вхід


Реєстрація | Інструкція


Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 3
Користувачів: 1
Grygorash

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2016 » Квітень » 5 » Про семінар –практикум, для вихователів середніх груп та інструкторів з
фізичного виховання ДНЗ району
13:51
Про семінар –практикум, для вихователів середніх груп та інструкторів з
фізичного виховання ДНЗ району

Дитина пізнає світ не лише розумом, а й серцем … завдяки казці

Дитинство, дитячий світ – це світ особливий. Щоб мати доступ в цей казковий палац ім’я якому – Дитинство, ви повинні перевтілитись, стати в якійсь мірі дитиною - тільки за цієї умови Вам доступна буде мудра влада над людиною-дитиною.

В.О.Сухомлинський

Отже, казка – найпопулярніший вид усної творчості серед дітей. Казка входить в життя кожного з нас з раннього дитинства, відіграючи незбагненно важливе значення у становленні особистості.

Мова казки проста й доступна. Ми захоплюємося мужністю, умілістю її героїв, сумуємо і хвилюємося разом з ними. Казка захоплює й полонить серце не лише дітей, а й дорослих.

Казка дієвий виховний засіб, доступний кожному педагогові … Так, на базі ДНЗ "Барвінок" с. Якушинці був проведений семінар –практикум, для вихователів середніх груп та інструкторів з фізичного виховання ДНЗ району, на тему: «Казка розвиває, виховує та навчає …»

Розробка семінару у формі практикуму на заявлену тему, мета якого - познайомити педагогів із нетрадиційною роботою з казкою; вправляти вихователів у схематичній будові казки, уміння перекручувати казку, змінювати кінцівку казки та допомагати героям вийти з складної ситуації, а також, забезпечувати умови для повноцінного психологічного та фізичного здоров’я дітей; акцентувати на питанні безпеки життєдіяльності.

Розпочала семінар Галина Юнова, завідувач ДНЗ "Барвінок" с. Якушинці, яка пояснила, що одним із напрямків педагогічної роботи педагогів закладу є привернення уваги дошкільників до власного здоров'я, навчання берегти його, доглядати за своєю зовнішністю, бажати зростати фізично красивими та здоровими. З метою впровадження здорово- зберігаючих технологій педагоги "Барвінку" активно використовують нетрадиційні фізкультурно-оздоровчі заходи: пальчикову гімнастику та психогімнастику. Цікаво проводять фізкультурні свята та розваги, Дні здоров'я, під час яких дошкільнята вчаться здоровому способу життя, весело змагаються, перемагають, поринають у світ казки ...

То чому ж кожного малюка так цікавить казка? Ми обговорюємо різні методи виховання та навчання, використовуємо нові програми, моделі, проекти. Але незмінним помічником у вирішенні різних завдань була, є і буде казка. Наступним пунктом семінару був перегляд авторської спортивної розваги з театралізованою діяльністю: «Віночок, покрутись – казочка з'явись!», яку провели Тетяна Степанова вихователь, і за суміщенням фізичний інструктор та Світлана Зварич, вихователь дітей середньої групи дитячого садка ДНЗ "Барвінок", яка сприяла не тільки спритності, фізичних якостей дітей, а й формуванню позитивних моральних та вольових рис характеру вихованців, вихованню любові до рідного краю …

В рамках семінару педагоги познайомилися з досвідом роботи Тетяни Степанової, яка використовує різноманітні методи і форми роботи з казкою, а Світлана Зварич презентувала види театру за допомогою яких відбуваються моделювання казкових сюжетів.

Під час практичної роботи зі слухачами, присутнім було запропоновано розіграти інсценівку авторської казки «Пригоди лісових звірят». Проведено, ділову гру: «Бережи здоров’я змалку», в якій педагоги визначили складові здоров'я і фактори, які негативно впливають на його стан, та запропонували шляхи його усунення.

У повсякденні слухання казок, їх розповідання та інсценування сприяють процесу соціалізації дошкільнят. Участь в інсценуванні казок дає змогу вправлятися в спілкуванні як вербальним, так і невербальними засобами: мовою жестів, рухів, міміки. На казкових заняттях діти багато рухаються, перевтілюються, вчаться передавати різні емоційні стани героїв. Це сприяє накопиченню чуттєвого досвіду, спонукає дітей ділитися враженнями, що дуже важливо в роботі з розвитку мовлення. Докладно висвітлила основні форми роботи по розвитку дрібної моторики на формування мовлення дітей дошкільного віку, присутня на заході Світлана Дідик, вчитель - логогопед ПМПК.

Під час обговорення та аналізу переглянутого заходу присутні відмітили відповідність роботи з дітьми програмовим вимогам, професійність педагогів ДНЗ "Барвінку" с. Якушинці, наявність достатніх умінь та навиків дітей. Отже сучасні підходи до розвитку дітей дошкільного віку, спрямовані на інтеграцію різних видів діяльності та забезпечують розвиток мовлення, пізнавальних та творчих здібностей.

Розглянувши різні методи і прийоми роботи з казкою ми переконались в тому, що казка дає безмежний простір для дитячої фантазії. Учасники семінару прийшли до висновку, що досягнення позитивних результатів у вихованні здорової дитини можливе за у мови, якщо протягом її перебування у дитячому садку здійснюватиметься цілеспрямована робота.

Підсумок семінару-практикуму зробила Світлана Коваль, методист ВРМЦЗО, яка наголосила, що сьогодні ми зорієнтовані на дитину її потреби, інтереси, можливості, та щоб ми не робили, які б новітні чи давно забуті технології, форми, методи та прийоми не використовували, головним і найважливішим завданням є і залишається забезпечити, створити й підтримати дитину, допомогти почуватися щасливою, безтурботною, справжньою дитиною ..

Висловлюємо сердечну вдячність присутнім на заході: Олені Василівні Щербань, директору Якушинецької СЗШ I-III ст.- гімназія та Ліні Дмитрівні Бровченко, вчителю початкових класів, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання, за високе служіння обраній справі, добро і щедрість душі. Впевнені, що ви й надалі докладатимете зусиль задля плідної співпраці однієї команди між чудовими загальноосвітніми закладами!

Спасибі вам за забезпечення колектив ДНЗ "Барвінок" с. Якушинці медіа-технікою, для проведення прекрасного заходу.

Категорія: Концерти, конкурси, вечори, семінари, заходи | Переглядів: 448 | Додав: meltar | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Освітянська карта району

ВІТАЄМО ЮВІЛЯРІВ!

02.02 - Бабійчук Тамару Іванівну – учителя англійської мови Лука - Мелешківської ЗОШ І-ІІІ ст.
03.02 - Зарічук Галину Григорівну – учителя української мови та літератури Вороновицької СЗШ І-ІІІ ст.№1
15.02 - Романчук Інну Іванівну – учителя української мови та літератури Вінницько-Хутірського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ
18.02 - Цибу Галину Федорівну – учителя української мови та літератури КЗ "Мізяківсько - Хутірський НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ"
18.02 - Андрущенко Валентину Валентинівну – учителя зарубіжної літератури Зарванецької ЗОШ І-ІІ ст.
27.02 - Шевчук Тамару Георгіївну – учителя початкових класів Сосонської СЗШ І-ІІІ ст.
28.02 - Деменко Світлану Іванівну – учителя початкових класів Щітецької СЗШ І-ІІ ст.


План-графік проведення методичних заходів на 2016-2017 н.р.
Тижнева циклограма діяльності методичного центру.
22.02 - Семінар - практикум педагогів - організаторів «Застосування інноваційних форм і методів роботи в діяльності педагога - організатора»(Агрономічненська СЗШ І-ІІІ ст.10.00)
23.02 - Семінар-практикум для учителів основ здоров'я «Змішане навчання на уроках основ здоров’я як шлях формування компетентностей учнів» (КЗ "Мізяківсько - Хутірський НВК:ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ" 10.00. Домашнє завдання знаходиться на сторінці основ здоров’я у рубриці «Готуємось до семінару» Автобус відправляється о 9.15 (зупинка біля гуртожитку педуніверситету)
23.02 - IV заняття «Школи фахового зростання» для молодих та малодосвідчених працівників психологічної служби (УВАГА! Заняття відбудеться на базі Вінницького районного центру зайнятості,Квятека, 20. Початок об 11.00 год.)
24.02 - Семінар-практикум «Засоби освітнього впливу на особистість дитини: творча гра, художня література»(ДНЗ «Веселка» с. Лука-Мелешківська (для вихователів ДНЗ спільний захід з практичними психологами ДНЗ району) 10.00)
24.02 - засідання творчої групи вчителів образотворчого мистецтва «Створення мультимедійного супроводу уроків образотворчого мистецтва».(Вінницька районна рада, депутатська кімната Початок об 14.00 год.)
24.02 - Школа інтерактивного начання освітян для учителів початкових класів, що мають звання "Старший учитель" та "Учитель - методист"(Стрижавська ЗОШ І-ІІІ ст. 10.00)
27.02 - Методичний захід для учителів географії «Ярмарок педагогічних ідей»(Медвеже - Вушківська СЗШ І-ІІІ ст.10.00 Критерії оцінювання конкурсу знаходяться на сторінці "Географія")
28.02 - Семінар - педмайстерності учителів 1-2 кл.«Створення умов для компетентнісного розвитку особистості засобами інтерактивного навчання» (НВЗ: "ЗОШ І-ІІІ ст. - ліцей смт Стрижавка".10.00)

Copyright MyCorp © 2017
Конструктор сайтів - uCoz