Четвер, 22.02.2018
Ви увійшли як Гість| Група "Гости| RSS| Головна | Реєстрація | Вхід


Реєстрація | ІнструкціяСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2016 » Березень » 24 » Про семінар вчителів фізичної культури і предмету
«Захист Вітчизни» у Некрасовській ЗОШ І-ІІІ ст.
08:12
Про семінар вчителів фізичної культури і предмету
«Захист Вітчизни» у Некрасовській ЗОШ І-ІІІ ст.

На сьогодні навчальні заклади є єдиним центром з підготовки всіх без винятку юнаків (незалежно від того, чи будуть вони призвані на строкову військову службу, чи ні в мирний час) до захисту Вітчизни. В цій ситуації надзвичайно зростає роль предметів "Захист Вітчизни", фізичної культури як складових частин військово-патріотичного виховання, спрямованої на підготовку юнаків у теоретичному, практичному, фізичному і психологічному плані до майбутньої військової діяльності.

Враховуючи це, на базі Некрасовської ЗОШ І-ІІІст. Вінницького району 17.03.2016р. відбувся інтегрований семінар вчителів предмету “Захист Вітчизни” та фізичної культури з теми:”«Національно-патріотичне виховання на уроках і в позакласній роботі з предметів «Захист Вітчизни» та “Фізична культура»

Тема семінару визвала значний інтерес з боку представницьких кіл Вінницького району.  Окрім 33 вчителів предметів “Захист Вітчизни” та “Фізична культура” в роботі семінару взяли учисть: голова Вінницької РДА Шмігель В.Б., військовий комісар Вінницького РВК полковник Іванов С.С., його заступник підполковник Курілов В.С.

Робота семінару розпочалася з презентації Некрасовської ЗОШ І-ІІІст. щодо питань організації системи національно-патріотичного виховання в закладі освіти директором школи Савченком М.Г. Та заступником директора школи з виховної роботи Мазур Ж.В.

Микола Григорович Савченко наголосив, що навчальний заклад має стати для кожної дитини осередком становлення громадянина-патріота України. Зупинився на історичних джерелах формування патріотизму на основі краєзнавчого матеріалу. Адже історія села Некрасово дуже багата на справжніх патріотів незалежної України в минулому  і на сьогоднішньому етапі.

Ідею директора школи продовжила його заступник Жанна Вікторівна Мазур, яка представивши мультимедійну презентацію  “З досвіду національно-патріотичного виховання в системі роботи Некрасовської ЗОШ І-ІІІст.”, наголосила, що даний напрямок роботи є приоритетним в системі виховної роботи закладу освіти і на протязі року проведено цілий ряд заходів. Зокрема, акції: “Ми за мир”, “З луганщиною рядом”, “З дому до фронту”, “Браслет нескорених”і ряд інших.

Перед учасниками семінару виступив голова Вінницької РДА Шмігель Віктор Борисович, який відмітив, що немає більшого скарбу в світі, як мир. Ось чому пілготовка до захисту України і миру на землі обов'язок кожного громадянина. Також з вуст очільника влади прозвучало звернення до вчителів фізичної культури та предмету “Захист Вітчизни”про залучення вчителів призивного віку до проведення десятиденних військово-польових зборів на базі однієї із в/ч м. Гайсин з 24 березня по 02 квітня 2016р. З послідуючим формуванням загонів територіальної оборони Вінниччини з числа учасників зборів.

Військовий комісар Вінницького РВК Іванов Сергій Сергійович наголосив, що військово-патріотичне виховання покликане забезпечити морально-психологічну і практичну підготовку щодо виконання обов'язку — захисту незалежної Батьківщини, військової служби в збройних силах України. Як учасник АТО, Сергій Сергійович, з власного досвіду навів приклади важливості формування таких морально-вольових якостей як стійкість, мужність, готовність до подвигу, самопожертви. Звернув увагу  на недостатній рівень знань воїнів АТО з топографії, медико-санітарної підготовки, що інколи ставало причиною частини  військових прорахунків та людських жертв. Основу цих знань повинні формувати навчальні заклади.

Заступник військового комісару Курілов Віталій Сергійович відмітив, що курс нашої держави на створення професійної армії(перехід Збройних Сил України на контрактну основу її комплектування) передбачає зменшення кількості юнаків, котрі будуть призвані до війська для проходження строкової служби в мирний час, і одночасно збільшення числа випускників навчальних закладів, яких після досягнення 25-річного віку без проходження військової служби братимуть на військовий облік військовозобов'язаних і призначатимуть для комплектування військових частин на воєнний час лише з допризивною підготовкою. У зв'язку з цим значно зростає роль військової підготовки у стінах школи, який безпосередньо (і в більшості випадків-раз в житті) дає юнакові знання і вміння, пов'язані з майбутньою військовою діяльністю.

Наступним етапом семінару була практично-рефлексивна частина, де учителі відвідали урок фізичної культури з теми: “Баскетбол з елементами національно-патріотичного виховання” який провів вчитель вищої категорії Закусило Микола Іванович.

З перших хвилин урок вразив учасників семінару емоційн-патріотичним настроєм.  Діти входять у спортивний зал під звуки маршу, на стіну проектується фрагмент фільму  Ежи Гофмана  «Ogniem i mieczem», читають вірш  В.Сосюри « Любіть  Україну!», виконують пісню «Україна – це  я», на стіну проектується відео кліп - учасникам  семінару  вручаються емблеми – «Я  люблю  Україну» Основна частина уроку проходить за українськими традиціями — козацькими забавами. Визначившись з назвами команд- “Соколята” та “Козачата”, школярі змагаються в естафетах: “Достав пакет”, “Дай пас отаманові”, “Заміни отамана”, “Хто сильніший”, “Стрілець”, “Хто влучніший”. На завершення уроку голова журі оголошує результати випробувань, нагороджує переможців. Школярі організовано покидають зал під звуки пісні “Ми козаки”

   Інша група учасників семінару стала свідками серії майстер-класів з предмету “Захист Вітчизни”: “Стройова підготовка”, “Вогнева підготовка”, “Рукопашний бій”, який провів вчитель предмету “Захист Вітчизни” школи Тарасюк Валерій Григорович.

Керівник РМО вчителів предмету “Захист Вітчизни”, вчитель фізичної культури та факультативного курсу основ захисту Вітчизни Вороновицької СЗШ І-ІІст. Скалецький Сергій Іванович поділився досвідом участі в обласному етапі Всеукраїнсчького конкурсу “Вчитель року”, номінації “Захист Вітчизни”, де він посів ІІ місце, а також провів майстер-клас “Методика проведення уроку предмету “Захист Вітчизни” з теми: “Вогнева підготовка”, акцентувавши увагу на методичну сторону різних етапів уроку.

Дані  майстер-класи є вкрай необхідними для молодих вчителів та вчителів  факультативного курсу основи захисту Вітчизни ЗОШ І-ІІст. які є, в переважній більшості, нефахівцями.

На завершення семінару виступив методист ВРМЦЗО Столяренко В.О.з питаннями змін до положення Всеукраїнської військово- патріотичної гри “Сокіл”(“Джура”), районний і обласний етапи якого пройдуть відповідно 28 квітня та 19-21 травня. Наголошено також на особливостях  проведення легкоатлетичних змагань, дитячо-юнацьких змагань”Старти надій”, “Олімпійське лелечення” в рамках весняного етапу Спартакіади серед учнів загальноосвітніх шкіл Вінницького району.

Не залишено осторонь і питання ДПА з фізичної культури в 9-х класах.

Методист ВРМЦЗО   Столяренко В.О.

Категорія: Концерти, конкурси, вечори, семінари, заходи | Переглядів: 482 | Додав: meltar | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Освітянська карта району
.

ВІТАЄМО ЮВІЛЯРІВ!

01.02 Фальківську Катерину Данилівну, бібліотекаря Оленівського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ
03.02 Прикмету Олену Олексіївну, учителя англійської мови Агрономічненської СЗШ І-ІІІ ст.
03.02 Шкробіт Євгенію Петрівну, учителя географії Іванівської СЗШ І-ІІ ст.


План-графік проведення методичних заходів на 2017-2018 н.р.
Тижнева циклограма діяльності методичного центру.
22.02 - Семінар учителів основ здоров'я, Писарівська ЗОШ І-ІІІ ст, початок о 10.00 год. Автобус відправляється із залізничного вокзалу, магазин АТБ о 9.00 та 9.40 год. Домашнє завдання дивитися у новинах сайту.
23.02 - Семінар учителів початкових класів - 4 клас, Агрономічненська СЗШ І-ІІІ ст., початок о 10.00 год.
27.02 - Семінар учителів початкових класів - 1 клас, Сосонська СЗШ І-ІІІ ст., початок о 10.00 год.
-

Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz