
Відпочиваючи навчаємося.
Ось уже вдруге гостинно зустрічає парк с. Лука – Мелешківська учасників спільного учнівсько – учительського пленеру.
Господар та розпорядник пленеру «Пейзажний простір» Юрій Дмитрович Посмітюха познайомив нас із експозиціями музею історії та етнографії села та прекрасними пейзажними локаціями.
А далі нас чекала цікава мистецька робота на повітрі –пленері (у живо́писі термін, який позначає передачу в картині всього багатства змін кольору, зумовлених дією сонячного світла і атмосфери. ).
Пленерний живопис склався у результаті роботи художників на вільному повітрі, а не в майстерні. Передача світло – повітряного середовища та перспективи - головне завдання будь-якого пленерного зображення..
Метою пленерів, які організовуються методичним центром у різних куточках нашої області є вивчення культурної спадщини рідного краю, живописного розуміння та формування необхідних уявлень про значення повітряної перспективи та способів її кольорового втілення, розуміння колористичної єдності зображуваних об`єктів, їх барвного зв`язку залежно від освітлення..
Результатом роботи на VIII червневому пленері стали не тільки самобутні творчі роботи і учнів, і вчителів, а й цікаві враження від спілкування із справжніми художниками, обмін та збагачення новими знаннями, новими відкриттями своїх можливостей, власного мистецького потенціалу.
Сонячне світло, хмари, рух води, подих вітру- недарма в перекладі з французької пленер- це саме повітря, та ще й величезна практика для кожного, хто хоче осягнути таємниці мистецтва!