Понеділок, 20.02.2017
Ви увійшли як Гість| Група "Гости| RSS| Головна | Реєстрація | Вхід


Реєстрація | Інструкція


Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2015 » Листопад » 2 » Про виїздний семінар РМО фізиків
"Сучасна українська наука"
02:16
Про виїздний семінар РМО фізиків
"Сучасна українська наука"

Чудового осіннього дня, а саме 29 жовтня 2015 року, учителі фізики району відвідали столичні академічні інститути. Мета екскурсії - побачити наочно та почути з перших уст науковців про стан сучасної української науки. Вибір впав на інститут надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля та інститут ядерних досліджень НАН України. Також була мета відвідати знаний центр популяризації науки для дітей - музей дослідів та експериментів, науково-розважальний центр "Експериментаніум".

Виїзд був дуже рано, але учасники дисципліновано зібрались, адже в перший інститут мали попасти достатньо рано, о 9.30.

По прибутті до ІНМ ім. Бакуля, та заїхавши на його територію, ми були вражені красою картини що побачили: чарівне жовте листя устлало аллею між цехами, вічно-зелені ялини та широколисті каштани світилися яскравими барвами осені, маленьке озерце долали зеленоголові качечки, а навколо стояли цікаві кам'яні скульптури. Це сильно контрастувало з метушливими столичними вулицями.

На порозі наз привітно зустріла завідувач тутешнього музею - Абрамчук Ніна Федорівна. Вона провела нас широкими коридорами адмінбудівлі до входу музею, де на нас чекав дивний вартовий. Ним виявився робот-прес, який басовито привітав гостей та запропонував тут же на місці, в своїх щелепах, створити справжній штучний алмаз.  Далі Ніна Федорівна провела нас до першої зали де у світлинах та експонатах описувалась багата на перемоги та творчий пошук, історія закладу. 

Інститут бере початок з 1961 року, коли теоретичні розробки низки вітчизняних вчених дали поштовх для створення нової галузі української промисловості - створення штучних алмазів та виготовлення з них інструменту. Було побудовано інститут та багату виробничу базу, яку складали кілька десятків підприємств. В кращі часи ІНМ та дочірні виробники виготовляли до 5000 найменувань продукції, такої потрібної в нашій країні та за кордоном. У адмінбудівлі, тільки під виставку, було виділено 9 поверхів, між якими ходив ліфт. Багате, процвітаюче підприємство, на якому працювало більше 3000 робітників, мало потужну рекреаційну базу, це санаторій-профілакторій у Криму та будинок відпочинку у Пущій Водиці. Навіть був свій пароплав на якому відпочивали, плаваючи по Дніпру, робітники підприємства.

Керував ІНМ, Валентин Миколайович Бакуль - людина великої енергії та організаторських талантів. В честь нього, ще при житті, і був названий інститут.

Наступний зал демонстрував багатогранність застосувань штучних алмазів та інших розробок ІНМ в різних галузях вітчизняної та світової економіки, медицини, науки. Так наприклад, нам показали медичні інструменти які не тупляться, бурові головки, що використовувались в надглибоких свердловинах Кольського півострова, різальні та шліфувальні інструменти для роботи з важкооброблювальними матеріалами, такими як: кремній, германій, вольфрам, декоративне та дорогоцінне каміння,  прозорі кристали та лінзи для спеціальних та військових оптичних приладів, різальні поверхні побутових пристроїв і т.п.

Наступна зала зібрала експонати високої художньої цінності. Це були вироби з нефриту,  радоніту, халцедону, кварциту, бурштину  та окам'янілого дерева. Особливо всі були вражені красою зрізів природнього каменю які нагадували справжні картини. Також були представлені моделі найвідоміших алмазів світу в натуральну величину. Учасники екскурсії щиро подякували Ніні Федорівні за чудову екскурсію та поділилсь враженнями в книзі відгуків.

Далі ми поквапились до інституту ядерних досліджень НАН України. Пройшовши дворівневий паспортний контроль ми потрапили в приміщення ядерного реактору інституту. Одягнувши білі халати, вчителі пройшли довгими коридорами що привели нас до кабінету де провідником у світ ядерної науки став співробітник інституту  - Пасічник Михайло Власович. Він показав нам на моделях та схемах будову реактора, та докладно пояснив його роботу. Далі ми відвідали сам реактор та пультове приміщення.

Співробітники інституту завели нас в  підвали де розміщуються унікальні "гарячі камери" в яких, за допомогою залізних рук, керованих лаборантами операторами, можна працювати з матеріалами підвищеної радіоактивної здатності. Ці матеріали необхідні у металургічній промисловості, просвітленні зварювальних швів, агрономії, онкології та ін. На жаль, поспішаючи до музею, ми не встигли відвідати другу велику установку в ІЯД - ізохронний циклотрон У-240.

Наступна фаза семінару - музей "Експериментаніум". Це особливе місце для вчителів фізики. Ми всі пам'ятаємо досліди та експериментальні установки зроблені золотими руками знаного та незабутнього Нечипорука Миколи Некодимовича. Вони були взірцем шкільного демонстраційного експерименту. Зараз в школах часом немає елементарних вимірювальних приладів для проведення обов'язкових лабораторних. Але ще гірша ситуація з демонстраційним експериментом для якого потрібна велика матеріальна база фізкабінету, досвід та неабияка майстерність вчителя-демонстратора. Такий заклад як "Експериментаніум" це великий помічник освітянам-природничникам.

Тільки одна схема закладу, розміщена знизу, може вам показати багатогранність та глибину задуму організаторів. Також підкупляє основний принцип музею - "До всіх експонатів можна торкатися руками!". 

А експонатів у музею понад 250. І розгулятися є де. Але на початку, отримавши на зап'ясток браслет-пропуск, ми поринули в неповторну атмосферу замішану на метушні та галасі дітей.

Спочатку ми потрапили на акустичне шоу, де молодий лектор жваво та артистично продемонстрував основи теорії  звуку та  принципи роботи різних музичних інструментів. Особливо нам запам'ятався дослід із трубою Рубенса. І справді, як і обіцяно, полум'я "танцювало" в такт музиці. Учасники екскурсії в  захоплені від побаченого щиро аплодували.

Далі дівчина-гід продемонструвала основні експонати музею: маятник Максвела, системи блоків, модель реактивного руху, мікрофотографії, "темну" та "глуху" кімнату, дзеркальний лабіринт, криві дзеркала, інфра-червону та нічну відео камеру, кімнату мильних бульбашок, кулю Тесли та багато інших ефектних дослідів та цікавих головоломок. Цілу годину було що подивитись, торкнутись рукою та самостійно спробувати. 

Щасливі як діти ми повертались додому, до своїх шкіл та проблем. Але враження та ідеї, що ми винесли із цього, без перебільшення,  "храму цікавої науки для дітей та дорослих", будуть ще довгий час надихати нас.

Щодо стану академічної науки, то він, нажаль, ганебно низький. Мізерне фінансування наукових центрів не дає подібним інститутам бути достойними супротивниками західним колегам та східним виробникам. Але ми, також, побачили  глибоку і поважну історію української науки та  її величезний потенціал.

Нижче наводимо фотозвіт про екскурсію, та посилання для скачування фото учасниками.

Категорія: Концерти, конкурси, вечори, семінари, заходи | Переглядів: 272 | Додав: meltar | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Освітянська карта району

ВІТАЄМО ЮВІЛЯРІВ!

02.02 - Бабійчук Тамару Іванівну – учителя англійської мови Лука - Мелешківської ЗОШ І-ІІІ ст.
03.02 - Зарічук Галину Григорівну – учителя української мови та літератури Вороновицької СЗШ І-ІІІ ст.№1
15.02 - Романчук Інну Іванівну – учителя української мови та літератури Вінницько-Хутірського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ
18.02 - Цибу Галину Федорівну – учителя української мови та літератури КЗ "Мізяківсько - Хутірський НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ"
18.02 - Андрущенко Валентину Валентинівну – учителя зарубіжної літератури Зарванецької ЗОШ І-ІІ ст.
27.02 - Шевчук Тамару Георгіївну – учителя початкових класів Сосонської СЗШ І-ІІІ ст.
28.02 - Деменко Світлану Іванівну – учителя початкових класів Щітецької СЗШ І-ІІ ст.


План-графік проведення методичних заходів на 2016-2017 н.р.
Тижнева циклограма діяльності методичного центру.
20.02 - Семінар-практикум для учителів трудового навчання «Розвиток естетичних компетенцій учнів під час вивчення трудового навчання в умовах особістісно-орієнтованого підходу» (Бохоницька СЗШ І-ІІІ ст.10.00)
21.02 - Заняття «Школи фахового зростання» для молодих та малодосвідчених учителів математики (Малокрушлинецька СЗШ І-ІІІ ст.10.00)
22.02 - Семінар - практикум педагогів - організаторів «Застосування інноваційних форм і методів роботи в діяльності педагога - організатора»(Агрономічненська СЗШ І-ІІІ ст.10.00)
23.02 - Семінар-практикум для учителів основ здоров'я «Змішане навчання на уроках основ здоров’я як шлях формування компетентностей учнів» (КЗ "Мізяківсько - Хутірський НВК:ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ" 10.00. Домашнє завдання знаходиться на сторінці основ здоров’я у рубриці «Готуємось до семінару»)
23.02 - IV заняття «Школи фахового зростання» для молодих та малодосвідчених працівників психологічної служби (Приміщення районної ради. Хмельницьке шосе, 17 (ІІІ поверх - методичний кабінет місцевого самоврядування) 10.00)
24.02 - Семінар-практикум «Засоби освітнього впливу на особистість дитини: творча гра, художня література»(ДНЗ «Веселка» с. Лука-Мелешківська (для вихователів ДНЗ спільний захід з практичними психологами ДНЗ району) 10.00)
24.02 - засідання творчої групи вчителів образотворчого мистецтва «Створення мультимедійного супроводу уроків образотворчого мистецтва».(місце та час проведення буде повідомлено додатково)
24.02 - Школа інтерактивного начання освітян для учителів початкових класів, що мають звання "Старший учитель" та "Учитель - методист"(Стрижавська ЗОШ І-ІІІ ст. 10.00)
27.02 - Методичний захід для учителів географії «Ярмарок педагогічних ідей»(Медвеже - Вушківська СЗШ І-ІІІ ст.10.00 Критерії оцінювання конкурсу знаходяться на сторінці "Географія")
28.02 - Семінар - педмайстерності учителів 1-2 кл.«Створення умов для компетентнісного розвитку особистості засобами інтерактивного навчання» (НВЗ: "ЗОШ І-ІІІ ст. - ліцей смт Стрижавка".10.00)

Copyright MyCorp © 2017
Конструктор сайтів - uCoz