Четвер, 18.10.2018
Ви увійшли як Гість| Група "Гости| RSS| Головна | Реєстрація | Вхід


Реєстрація | ІнструкціяСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2017 » Жовтень » 17 » Семінар - екскурсія "Чернігівщина історична"
15:52
Семінар - екскурсія "Чернігівщина історична"

Краще зрозуміти історію України, її звичаї, традиції  допомагає вивчення історичних пам’яток. КУ «Вінницький районний методичний центр закладів освіти» районної ради для вчителів суспільних дисциплін Вінницького району в рамках проекту «Вивчаємо історію України» організовано 13-14 жовтня 2017р. семінар-екскурсію історичними місцями Чернігівщини.  В рамках проекту учителі історії відвідали Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», який є одним з головних туристичних об´єктів Чернігівщини.

Першим було відвідано Спасо-Преображенський собор у Чернігові який є  не просто окраса Чернігова, святиня давнього Чернігово-Сіверського князівства, а й справжнє архітектурне диво.

Під час екскурсії в Борисоглібському соборі (пам. арх. ХІІ ст.) учасники поїздки ознайомились з тематичними музейними експозиціями: «Борисоглібський собор — пам´ятка архітектури ХІІ ст.», «Архітектура та ремесло древнього Чернігова (ХІ-ХІІІ ст.), «Церковні старожитності XVIII-XIX ст.». Серед експонатів привертає увагу оригінальна кам´яна підлога ХІІ ст. з мозаїчними вставками (омфалій), зразки кам´яного різьблення ХІІ ст. (капітелі), поховання та особисті речі Л.Барановича — архієпископа чернігівського, богослова, філософа, суспільного діяча XVII ст. Окрасою експозиції є іконостасна царська брама XVIII ст., виготовлена на кошти гетьмана І.С.Мазепи. В окремих вітринах розміщені зразки будівельного декору (фрагменти фрески, керамічна плитка підлоги, смальта), інструменти прадавнього ювеліра та зразки ювелірних виробів, вироби чернігівських гончарів, різьбярів по кості, ковалів. Зібрання представляє церковний посуд, одяг священнослужителів, богослужебні стародруки, ікони та інші речі церковного вжитку.

В трьох залах приміщення Колегіуму розташована постійно діюча виставка «Мистецтво Чернігівщини XVIII-XIX ст.». Кожна зала присвячена, передусім, окремому напрямку іконопису — професійному, старообрядницькому, народному.  Колекції створюють уявлення про рівень майстерності українських іконописців та їх світосприйняття. Поряд з іконами в експозиції зали — стародруки провідних українських друкарень XVII-XVIII ст., що свідчать про значний розвиток друкарства та високий рівень освіти в українському суспільстві даного періоду. Старообрядницькі ікони ХІХ ст. (з поселень старовірів на Чернігівщині) допомагають усвідомити особливу культуру старообрядництва привнесену на український грунт.В цій же залі можна побачити чисельні зразки дерев´яного різьблення, як церковного, так і побутового.

 На виставці «Мистецтво Чернігівщини XVIII-XIX ст.» також широко представлено народний іконопис ХІХ ст. Ікони, створені аматорами — іконописцями, відображають різнобічний і яскравий світ українського народу. Поруч з образами — речі, невід´ємні від життя пересічного українця — глиняний посуд, ткані рушники, притаманні саме Чернігівщині.

Особливе зацікавлення учасників поїздки викликала зала в приміщенні Колегіуму присвячена розвитку освіти в українських землях з часів Київської Русі до кінця XVIII ст., і , власне, навчальному закладу під назвою «колегіум», що існував у Чернігові при Борисоглібському монастирі з 1700 по 1786 роки.  Чернігівський колегіум був першим навчальним закладом підвищеного рівня на Лівобережжі Дніпра. Увагу відвідувачів привертають унікальні експонати: рукописні аркуші і стародруки XVII-XVIII ст., закладна керамічна дошка з гербом гетьмана І. Мазепи, що був одним із фундаторів Колегіуму, сторінки підручників XVIII ст. Зала частково облаштована як середньовічна класна кімната: широкі дерев´яні столи і лавки, дзвоник, у кутку кімнати — різки, щоб нагадувати учням про дисципліну та старанність.

У західній частині Чернігова на високому пагорбі розташований один із найбільш цікавих і мальовничих архітектурних комплексів України – Троїцько-Іллінський монастир кінця ХVІІ—ХVІІІ ст. Він і зараз приваблює своєю неповторною красою, а паломників — святинями-мощами небесних заступників чернігівської землі — святителя Феодосія Углицького і преподобного старця Лаврентія. З висоти дзвіниці Троїцького собору відкривається чудовий краєвид міста Чернігова.

.Відвідуючи меморіальний комплекс «Гетьманська столиця» відчуваєш себе українцем. «Гетьманська столиця» – це безцінні і цікаві пам’ятки історії, архітектури, культури, археології і природи: палацово-парковий ансамбль К.Розумовського, Музей «Будинок генерального судді В.Кочубея», Музей археології Батурина, Воскресенська церква-усипальниця гетьмана К.Розумовського, парк «Кочубеївський», Цитадель Батуринської фортеці до складу якої входять: пам’ятний Хрест героям-оборонцям Батурина 1708 р., оборонна стіна з вежами, Гетьманський будинок, Скарбниця, криниця та дерев’яна замкова церква Воскресіння Господнього.

Архітектурно-меморіальний комплекс «Цитадель Батуринської фортеці»,  яскраво ілюструє вигляд найбільш укріпленої частини міської фортеці 1669-1708 рр. Гетьманський будинок репрезентує реалії мурованої архітектури другої половини ХVІІ ст., а також інтер’єри цього будинку, естетичні смаки перших батуринських гетьманів – Дем’яна Многогрішного, Івана Самойловича та Івана Мазепи.

Важливим об’єктом Цитаделі є замкова дерев’яна церква Воскресіння Господнього, яка фактично є усипальницею героїв Батуринської оборони 1708 р., останки яких знайшли вічний спокій в її крипті. В церкві екскурсанти  помолилися за упокій душ невинно убієнних батуринців.

Мурована Воскресенська церква-усипальниця останнього гетьмана України К.Розумовського – є яскравим зразком класичної архітектури початку ХІХ ст.. Навпроти церкви розташовано Майдан Гетьманської слави, основою якого є пам’ятник «Гетьмани. Молитва за Україну» .

Нікого не залишив байдужим палац останнього гетьмана України К.Г. Розумовського,який є перлиною «Гетьманської столиці». Ознайомившись з експозицією «Українське відродження», дізнались про історію будівництва, запустіння і реставрації палацу, видатних українських гетьманів, з акцентом на постатях К.Розумовського, його родини, а також видатних діячів – сучасників К.Розумовського.

Єдиним автентичним свідком життя і діяльності гетьманів Д. Многогрішного, І.Самойловича, І.Мазепи та руйнації Батурина меншиківськими військами в 1708 є будинок Генерального суду Лівобережної України. Експозиція розповідає про історію судочинства ранньомодерної України, родини Кочубеїв, романтичне і трагічне кохання юної Мотрони Кочубей і гетьмана Івана Мазепи. В підвальному приміщенні музею особливе захоплення викликають воскові фігури в’язня та писаря генерального суду в майже реальній обстановці камери попереднього ув’язнення та камери слідства.

Учасники поїздки зачаровані Чернігівщиною та готуються до нової поїздки історичними місцями України.

Щиро дякуємо за підтримку в організації поїздки депутата Вінницької обласної ради Кривешко С.С. та  голову ради профспілки працівників освіти Вінницького району П'ятака М.М..

Методист КУ «Вінницький районний методичний центр закладів освіти» районної ради Білоус Н.П.

ФОТО ЗВІТ

Категорія: Повідомлення | Переглядів: 248 | Додав: Grom | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Освітянська карта району

ВІТАЄМО ЮВІЛЯРІВ!

02.10 - Максимець Аллу Леонідівну - вчителя англійської мови Лаврівської СЗШ І-ІІ ст.
02.10 - Вигорську Мирославу Леонідівну - вихователя груп продовженого дня Агрономічненської СЗШ І-ІІІ ст.


План-графік проведення методичних заходів на 2017-2018 н.р.
Тижнева циклограма діяльності методичного центру.
18.10 - Виїзне засідання Клубу психологічного комфорту для педагогів ЗДО та ЗЗСО (дендропарк "Олександрія"). Виїзд о 8.00 год. від Західного автовокзалу.
29.10-02.11 - ІІ етап курсів учителів початкових класів, які навчатимуть учнів 1 кл. у 2019-2020 н.р. Агрономічненська СЗШ І-ІІІ ст. Початок о 10.00 год.
30.10 - Навчальний тренінг для вчителів української мови та літератури "Підготовка учнів до ЗНО з мови та літератури: шляхи успішної реалізації", Бохоницька СЗШ І-ІІІ ст. Початок о 10.00 год.
02.11 - РМО вчителів інформатики. Тема "Практичні аспекти підготовки учнів до олімпіад з інформатики та ІТ". Стрижавська ЗОШ І-ІІІ ст. Початок о 10.00 год

Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz