Четвер, 13.12.2018
Ви увійшли як Гість| Група "Гости| RSS| Головна | Реєстрація | Вхід


Реєстрація | ІнструкціяСтатистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2018 » Травень » 31 » Семінар-навчання для  вчителів української мови та літератури
11:23
Семінар-навчання для  вчителів української мови та літератури

Нещодавно на базі Ільківської ЗОШ  І-ІІ ступенів проведено семінар-навчання для  вчителів української мови та літератури району. Тема заходу – “ Розвиток творчих здібностей учнів шляхом застосування інноваційних технологій.“

Як завжди , мета семінару-філологів – дуже актуальна. Розвиток суспільства у нових умовах, у світлі нової школи, ставить завдання-формування творчого потенціалу особистості. Завдання курсу української мови широкі та багатогранні. По-перше, учні повинні ознайомитися з мовою як об’єктивною реальністю, усвідомити, її роль у суспільному житті, засвоїти лінгвістичні поняття, зрозуміти структуру мови на всіх рівнях її будови, різноманітність і багатство мовних засобів. По-друге, необхідно повсякденно розв’язувати й практичні питання, що полягають у дотриманні законів і норм літературної мови, у збагаченні словникового запасу учнів, у розвиткові їх мислення, у виробленні навичок правильно, виразно, образно висловлювати думки й почуття. Тому розвиток творчих здібностей учнів –  важливий складник вивчення рідної мови та літератури.

Хоча основна частина семінару традиційно складається з теоретичного та практичного блоків, але вступом до нього стало привітання для гостей. Учні закладу із захопленням декламували вірші та виконували пісні про красу і велич української мови, про її значимість серед інших мов світу.

 Усяка школа славна не числом, а славою своїх учнів та творчим колективом педагогів.  Директор навчального закладу  Кравець Богдан Іванович розповідає про дружній колектив наставників та учнів, радіє з успіхів як школярів, так і вчителів, ділиться  планами на майбутнє, з вогником гордощів  демонструє відео, з відзнятими традиційними шкільними заходами та святами.

Методист Комунальної установи «Вінницький районний методичний центр закладів освіти» Вінницької районної ради Продан Галина Михайлівна налаштовує на плідну працю, серйозний лад – ознайомлює з планом роботи семінару.

Учасників семінару на майтер-клас запросила в 6 клас учитель української мови та літератури Сивопляс Олена Пилипівна. Тема заняття – “Л.І.Глібов – визначний український байкар. Байки “Щука”, “Муха і Бджола. “  Мета заняття: поділитись досвідом роботи, показати такі творчі методи, які  активізують роботу учнів як на уроках української  літератури, так і на уроках мови:стимулювати бажання учнів працювати самостійно;заохочувати до роботи над проектами, запропонованими для роботи самими учнями; переконувати учнів у тому, що вчитель є їхнім однодумцем; заохочувати до максимальної захопленості у спільній діяльності; надавати дитині свободу в застосуванні своїх здібностей.

Звичайно, мети  було досягнуто. Сивопляс О.П. для успішного керівництва розвитком творчих здібностей школярів  згідно сучасних педагогічних технологій застосувала такі методи й прийоми: робота в групах, бліц-опитування, асоціативний кущ, творчі завдання на складання загадок, прислів’їв та своє закінчення байок, словниковий кошик, фотодиктант, інсценування байки “Муха і Бджола”. Родзинкою майстер-класу cтало створення вчителем та учнями ментальної карти з теми  “Л.І.Глібов.Байки.” Прочитавши байки, загадки, жарти, учитель  внесла "свіжий струмінь" в урок, не відступаючи від теми – відеоролик пісні “Журба” на слова байкаря, тим самим стимулюючи учнів до нових видів роботи.

Наступним етапом роботи семінару було проведено самоаналіз та аналіз майстер-класу. Досвідом своєї роботи  з даної теми поділилася Олена Пилипівна.

Під час методичного практикуму Продан Г.М. наголосила на дотриманні методичних рекомендацій щодо проведення Державної підсумкової атестації в 9 класі з української мови  та літератури, зосередила увагу на певних особливостях проведення диктанту.

З критеріями оцінювання письмових робіт з української мови та літератури ознайомила  керівник РМО – Гуменюк Катерина Сергіївна, провівши навчальний практикум.

Підбиваючи підсумки семінару, Продан Г.М. відзначила необхідність використання інноваційних технологій на уроках української мови та літератури, адже вони виробляють у школярів вміння приймати спільні рішення, вчать правильно спілкуватися, доповідати, якісно змінювати рівень сприяння учнями предмету.

Отже, у кожній людині природою закладений певний творчий потенціал. Виявити здібності, розвинути їх якомога повніше – таке завдання ставить перед собою кожний учитель-філолог, тому що надзвичайно важливо навчити бачити прекрасне, тонко сприймати навколишній світ, правильно й образно висловлювати думки. Робота ця клопітка, об’ємна, тож розпочинаймо  її  якомога раніше і проводьмо систематично.

 

ФОТО ЗВІТ

Категорія: Повідомлення | Переглядів: 193 | Додав: Grom | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Освітянська карта району

ВІТАЄМО ЮВІЛЯРІВ!


-->
План-графік проведення методичних заходів на 2017-2018 н.р.
Тижнева циклограма діяльності методичного центру.

Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz