Субота, 16.02.2019
Ви увійшли як Гість| Група "Гости| RSS| Головна | Реєстрація | Вхід


Реєстрація | ІнструкціяСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2018 » Лютий » 28 » Семінар-навчання учителів української мови та літератури
12:55
Семінар-навчання учителів української мови та літератури

Головною метою сучасної  української школи є створення умов «для розвитку і самореалізації кожної особистості як громадянина України», формування поколінь, які «здатні навчатись впродовж усього життя, створювати і розвивати цінності громадянського суспільства».

21 лютого 2018 року на базі Великокрушлинецького  навчального-виховного комплексу проходив семінар-навчання вчителів української мови та літератури Вінницького району з  теми «Форми і методи роботи з текстом на уроках української літератури як умови формування компетентностей учнів».   

Щиро привітала гостей директор школи  – Громова Світлана Володимирівна і презентувала відеофільм-візитку  навчального закладу. Творчим вступом до проведення семінару було привітання учнів закладу з нагоди Міжнародного дня рідної мови де із захопленням декламувалися вірші про красу і велич української мови, про її значимість серед інших мов світу.

Семінар відкрила методист ВРМЦЗО Продан Галина Михайлівна. У своєму виступі вона відмітила, що змінюються мета та зміст освіти, з’являються  нові засоби та технології навчання, але урок залишається головною формою навчання. Структура сучасного уроку повинна відображати сутність процесу, з якими пов’язані методична творчість учителя і активна навчально-пізнавальна діяльність учнів.

Практичний  блок семінару-навчання розпочали та поділилися своїм умінням, майстерністю, досвідом роботи  вчителі-філологи закладу Цвігун Надія Борисівна та Конопліцька Тетяна Василівна. Вони на сучасному рівні провели майстер-класи з української літератури, вміло активізували  навчальну, пізнавальну діяльність учнів і керували нею; налаштовували учнів на досягнення результату. Заняття  містили  елементи театралізації, декламування поезії, мультимедійний супровід, а учні показали високий рівень володіння матеріалом.

З метою сприяння активізації знань учителів української мови та літератури з теоретичних умов підвищення якості та результативності сучасного уроку, формування вмінь і навичок моделювання уроку Продан  Г.М. провела  «круглий стіл» з теми «Мотивація учнів до читання художніх творів». У ході роботи учасники заходу обмінялися досвідом із зазначеної теми, обговорили ефективні засоби, методи і прийоми мотивації учнів до читання художніх творів.

         Тренінг «Дебати як інструмент розвитку критичного мислення учнів» цікаво провела Фасоля Наталя Анатоліївна, учитель Якушинецької СЗШ І-ІІІ ст.-гімназії. Учасниками дебатів були вчителі, які на прикладах програмових творів навчалися переконувати, наводити докази та спростовувати аргументи своїх опонентів.

 Шаганеко Альона Василівна, учитель НВЗ: «ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей смт Стрижавка», презентувала колегам тему «Ментальна карта як унікальна технологія роботи з інформацією, спосіб зображення процесу загального системного мислення за допомогою схем». Учителі-словесники мали змогу ознайомитися  з поняттям ментальної карти, основними принципами її створення, технікою складання. Альона Василівна проаналізувала комп’ютерні програми, які є найбільш доступними для широкого загалу та ефективними для складання карт розуму. Також були продемонстровані зразки ментальних карт, акцентовано увагу присутніх на їхній широкій сфері використання: від дидактичного матеріалу до  конспекту уроку. Учителі словесності пересвідчилися, що ментальні карти – це дійсно технології креативності, які варто впроваджувати та використовувати в роботі.

            Підбиваючи підсумки семінару-навчання, словесники відзначили необхідність використання інноваційних технологій на уроках української  літератури, адже такі уроки виробляють у школярів вміння приймати спільні рішення, вчать правильно спілкуватися, доповідати, якісно змінюється рівень сприйняття учнями предмету.

           Учасники методичного заходу отримали велике задоволення від побаченого та почутого. Саме тому під час обговорення від присутніх звучали слова захоплення і подяки за високий рівень проведення семінару.

         

 

 

Категорія: Повідомлення | Переглядів: 318 | Додав: Grom | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Освітянська карта району

ВІТАЄМО ЮВІЛЯРІВ!План-графік проведення методичних заходів на 2017-2018 н.р.
Тижнева циклограма діяльності методичного центру.
27.02 - Семінар-практикум для молодих учителів (перший рік роботи). Бохоницька СЗШ І-ІІІ ст. Відправлення від ринку «Урожай» - 9.00
28.02 - Семінар-тренінг для учителів 1 класу, Сосонська СЗШ І-ІІІ ст. Початок о 10.00 год.

Copyright MyCorp © 2019
Конструктор сайтів - uCoz