Четвер, 18.10.2018
Ви увійшли як Гість| Група "Гости| RSS| Головна | Реєстрація | Вхід


Реєстрація | ІнструкціяСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2018 » Березень » 20 » Семінар з фізичної культури та предмета «Захист Вітчизни"
11:30
Семінар з фізичної культури та предмета «Захист Вітчизни"

Протягом останніх років прогресує негативна тенденція, яка характеризує погіршення фізичного розвитку і здоров'я дітей та молоді. Практика підтверджує, що більше як половина учнів загальноосвітніх навчальних закладів мають незадовільну або досить низьку фізичну підготовку і нездатні досягти тих стандартів досконалості і вправності, сили і швидкості, які відповідають узгодженому світовою науково-спортивною громадськістю рівню.
Одним з першочергових завдань у справі поліпшення зазначеної ситуації є необхідність відновлення всіх форм позаурочної та позашкільної роботи, створення відповідної матеріальної бази для занять фізичною культурою і спортом та організації військово-патріотичного виховання.

 Коли виникло питання в КУ «Вінницький районний методичний центр закладів освіти» про  проведення семінару з питань використання матеріально-технічної бази для організації фізкультурно-оздоровчої і військово-патріотичної роботи, – сумнівів не було - Степанівський НВК: ЗОШ І-ІІІст.-ДНЗ.

Даний навчальний заклад знаходиться  за 25 кілометрів від обласного центру . На перший погляд, звичайна сільська школа з невеликою наповнюваністю дітей та іншими соціальними і економічними проблемами. Але є один показник діяльності навчального закладу по якому він є одним з найкращих в районі– це матеріальне оснащення  закладу військовим та спортивним інвентарем  і відповідною організацією військово-патріотичної та спортивно-масової роботи  що, в свою чергу,  забезпечує всебічний розвиток рухових якостей учнів за період їх навчання в навчальному закладі, сприяє збереженню і зміцненню психічного і фізичного здоров'я дітей усіх вікових груп, сприяє вихованню у школярів  патріотичних почуттів.

Всі ці досягнення стали можливими завдяки чіткій  позиції директора школи П’ятака Миколи Романовича, суть якої полягає в тому, що реалізація  всіх навчальних і виховних завдань не можлива без двох факторів – вдосконалення навчально-метеріальної бази та вмілий підбір кваліфікованих кадрів які готові вирішувати найскладніші завдання в навчанні та виховання підростаючого покоління.

Фізичну культуру тривалий час в школі викладає Черенега Леонід Гордійович, за плечами якого не тільки великий досвід вчительської роботи, а й робота сільського голови і високі особисті досягнення в спорті, - він є майстром спорту та переможцем першостей Радянського Союзу з військового багатоборства.

На посаді вчителя предмету «Захист Вітчизни» та керівника гуртків військово-потрітичного спрямування  працює капітан другого рангу в відставці Балатюк Анатолій Васильович, у якого менше педагогічного  досвіду, але є значний досвід успішного господарника на керівних посадах та служба в елітних підрозділах військово-морських сил.

Методичний захід відбувся 14 березня 2018року за темою: «Створення та використання  матеріальної бази з фізичної культури та предмету « Захист Вітчизни» - шлях до організації змістовної фізкультурно-оздоровчої та військово-патріотичної роботи в навчальному закладі».

Робота семінару розпочалася з презентації навчального закладу та музикально-мистецьким представленням здоров’язберігаючого напрямку роботи школи.

Блок питань за темою «Обмін досвідом по створення та поповненню матеріально-спортивної бази розпочався з кабінету предмету «Захист Вітчизни», де Анатолій Васильович представив весь арсенал військового обладнання, в переліку якого 6 пневматичних гвинтівок, 4 макети гранатометів, один автомат навчальний, 7 автоматів-макетів,  8 навчальних мін різних класів,  парашут, акваланг,  60 протигазів, велика кількість навчальних патронів, навчальних гранат і інше. Всього 33 найменувань різних одиниць обладнання. Вчитель акцентував увагу на можливостях їх використання на уроках і в позаурочній роботі. Учасники семінару оглянули  інформаційно-методичні стенди та  кімнату для зберігання зброї.

Далі вчитель фізичної культури Вінницько-Хутірського НВК: ЗОШ І-ІІІст. Уманець Є. О. поділився досвідом будівництва в власному закладі туристичної стінки «Скельник» та  зробив комп’ютерну презентацію по створенню аналогічних спортивно-туристичних тренажерів використовуючи спортивні зали, кімнати, коридори і інші стаціонарні  та переносні     споруди.  

Виступ вчителька Стрижавської ЗОШ І-ІІІст. Білошкурської Т.О. був присвячений нестандартному обладнання на нестандартному уроці. В вигляді відео фрагментів вона показала можливості використання їх на уроках і позакласних заходах.

Наступний виступаючий, методист методичного центру з предметів «Фізична культура» та «Захист Вітчизни» Столяренко В.О., презентував два власних методичних посібники, які були підготовлені спеціально до даного семінару - «Вимоги до оформлення кабінетів з предмета «Захист Вітчизни» у загальноосвітніх навчальних закладах» та «Матеріальна база з фізичної культури в закладах освіти» . Він наголосив, що в умовах децентралізації влади, переході на самофінансування територіальних громад появилися нові можливості для фінансування галузі фізичного виховання.  Тому освітянські керівники, вчителі повинні володіти інформацією про технічні та кількісні вимоги до спортивних споруд та інвентарю, шляхів поповнення його.

 Традиційно, вчителі, що атестуються в 2017-2018н.р. презентували свій досвід роботи над науково-методичною проблемою.

Закусило М.І. , вчитель фізичної культури Некрасовської ЗОШ І-ІІІст. поділився досвідом роботи над  питанням національно-патріотичного виховання та роботи в напрямку «Школи сприяння здоров’ю». Особливо наголосив на інформаційно- видавничу сторону своєї діяльності.

Вчитель фізичної культури Якушинецької ЗОШ І-ІІІст.-гімназії Грузевич Т.О., переможець районного етапу «Вчитель року» в номінації «Фізична культура», розкрила власні форми і методи оптимізації та активізації навчальної діяльності учнів на заняттях з фізичної культури.  

Вчитель фізичної культури Писарівської ЗОШ І-ІІІст. Марингевич В.В. розповів і показав відео- фрагменти  про те, як він формує у учнів навички здорового способу життя засобами фізичного виховання. 

Наступний етап семінару носив практичну спрямованість і проходив у спортивному залі. Учасники семінару стали свідками цікавих двох майстер-класів – «Тренувальний цикл з акробатики» та «Тренувальний цикл з флорболу», які провів вчитель місцевої школи Чернега Леонід Гордійович. Під час обговорення заходів відмічена висока виконавська майстерність учнів під час занять та вміла педагогічна діяльність вчителя. А також запропоновано вчителю розробити авторську програму з флорболу та винести її на затвердження, спочатку науково-методичної ради районного методичного центру, потім Вінницької академії неперервної освіти.

На завершення семінару в розділі аналітико-інформаційних питань керівник РМО вчителів предмету «Захист Вітчизни» Скалецький С.І. нагадав учителям про особливості проведення навчально-польових зборів в нинішньому році.

Методист ВРМЦЗО Столяренко В.О. довів до відома нові вимоги до проведення районного етапу військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»).

  Методист Комунальної установи «Вінницький районний методичний центр закладів освіти»

Вінницької районної ради Василь Столяренко

 

ФОТО ЗВІТ

Категорія: Повідомлення | Переглядів: 184 | Додав: Grom | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Освітянська карта району

ВІТАЄМО ЮВІЛЯРІВ!

02.10 - Максимець Аллу Леонідівну - вчителя англійської мови Лаврівської СЗШ І-ІІ ст.
02.10 - Вигорську Мирославу Леонідівну - вихователя груп продовженого дня Агрономічненської СЗШ І-ІІІ ст.


План-графік проведення методичних заходів на 2017-2018 н.р.
Тижнева циклограма діяльності методичного центру.
18.10 - Виїзне засідання Клубу психологічного комфорту для педагогів ЗДО та ЗЗСО (дендропарк "Олександрія"). Виїзд о 8.00 год. від Західного автовокзалу.
29.10-02.11 - ІІ етап курсів учителів початкових класів, які навчатимуть учнів 1 кл. у 2019-2020 н.р. Агрономічненська СЗШ І-ІІІ ст. Початок о 10.00 год.
30.10 - Навчальний тренінг для вчителів української мови та літератури "Підготовка учнів до ЗНО з мови та літератури: шляхи успішної реалізації", Бохоницька СЗШ І-ІІІ ст. Початок о 10.00 год.
02.11 - РМО вчителів інформатики. Тема "Практичні аспекти підготовки учнів до олімпіад з інформатики та ІТ". Стрижавська ЗОШ І-ІІІ ст. Початок о 10.00 год

Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz