Четвер, 13.12.2018
Ви увійшли як Гість| Група "Гости| RSS| Головна | Реєстрація | Вхід


Реєстрація | ІнструкціяСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2018 » Січень » 19 » Школа фахового зростання для шкільних бібліотекарів
10:05
Школа фахового зростання для шкільних бібліотекарів

Відповідно до плану роботи КУ«Вінницький районний методичний центр закладів освіти» ВРР та РМО шкільних бібліотекарів на 2017-2018 н.р. 16 січня 2018 року на базі Ільківської  ЗОШ І-ІІ ст. проведено заняття школи  фахового зростання для шкільних бібліотекарів по темі «Сучасний  бібліотекар – бібліотекар-інноватор». Хто такий сучасний бібліотекар? Над цим питанням задумуються не лише люди, які за професією бібліотекарі, але читачі, які щодня поспішають до книгозбірень. Саме для впровадження концепції «сучасний бібліотекар», як лідер та професіонал у бібліотечній справі, із знанням найсучасніших ІТ-технологій методистом КУ «Вінницький районний методичний центр закладів освіти» ВРР Людмилою  Юрченко було організовано навчання  в школі  фахового зростання для шкільних бібліотекарів.

Учасників методичного заходу радо вітала заступник директора з навчально-виховної роботи Гук Валентина Олександрівна та прокоментувала реалії та перспективи навчального закладу. 

Зустріла колег у бібліотечній світлиці Ситник Лідія Федорівна, яка щиро ділилася досвідом своєї роботи та змінним дизайном на бібліотечну тематику. Далі  Лідія Федорівна розповіла про те, що професія сучасного шкільного бібліотекаря вимагає ерудованого, креативного, комунікабельного, розумного, інтелектуального, творчого, справжнього фахівця своєї справи. Саме тому Л.Ситник проводить з читачами  різні форми роботи в тому числі дослідження на краєзнавчу та історичну тематику на базі місцевих фактів матеріали яких висвітлює на власному блозі.

У мультимедійній презентації методист КУ ВРМЦЗО Л.В. Юрченко повідомила про те, що «Сучасний бібліотекар» – це дійсно унікальна і багатогранна професія. Бібліотекар повинен вміти все: він повинен йти в ногу з часом, бути сучасним і тільки тоді шкільні бібліотеки стануть успішними і потрібними в навчальних закладах. Володіння сучасною інформаційною культурою та надання інформації по-новому у  вигляді СD дисків, електронних книг, комп’ютерних енциклопедій, путівників, довідників з літератури, тощо, які значно розширюють інформаційний простір читача необхідний елемент сучасного бібліотекаря наголосила Л. Юрченко.

Про те, як шкільним бібліотекарям слід активізувати свою участь у Інтернет-проектах, створенні бібліотечних web-сайтів, розміщенні в Інтернеті власних інформаційних ресурсів, обслуговуванні користувачів, незалежно від їхнього місце знаходження,  підготувала  цікаві  і змістовні матеріали в буклеті «Використання вебінарів шкільним бібліотекарем» для подальшого використання у роботі та провела  для колег практичне і корисне заняття по створенню вебінарів  Лариса Петрівна Мацюк – бібліотекар Некрасовської ЗОШ І-ІІІ ст.

Головне те, що Інтернет дає можливість бібліотекарям отримати безперервну бібліотечну освіту, оскільки бібліотекарі за суттю своєї діяльності, повинні забезпечувати професійне зростання та формувати  інформаційну культуру читачів підкреслила у своєму виступі Н.М. Вітюк – бібліотекар Лука-Мелешківської ЗОШ І-ІІІ ст. та провела практичне заняття по створенню блогів.

Підготувала цікаві  та  змістовні  матеріали на електронних  носіях про креативні  форми  роботи  шкільного  бібліотекаря та презентації Наскальна Оксана Василівна – бібліотекар Агрономічненської СЗШ І-ІІІ ст.

Поділилась досвідом роботи про методику проведення бібліотечно-бібліографічних уроків, підбір різновікової тематики та доцільність їх проведення, Тетяна Семенівна Нечипоренко – бібліотекар Бохоницької СЗШ І-ІІІ ст.

Бібліотекар Ільківської ЗОШ І-ІІ ст. Ситник Лідія Федорівна, яка атестується в даному навчальному році, підготувала відкритий виховний бібліотечний захід: «Тато, мама, і я – читацька сім’я», який  був проведений на високому  професійному рівні.

Учасники школи фахового зростання щиро подякували за ефективно проведене заняття та спланували  нові форми роботи, які вимагають професійної якості шкільного бібліотекаря та відіграють провідну роль у створенні іміджу сучасної бібліотеки і впровадженні інновацій.

 

             Методист КУ «Вінницький районний методичний

центр закладів освіти» ВРР – Людмила Юрченко

ФОТО ЗВІТ

Категорія: Повідомлення | Переглядів: 316 | Додав: Grom | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Освітянська карта району

ВІТАЄМО ЮВІЛЯРІВ!


-->
План-графік проведення методичних заходів на 2017-2018 н.р.
Тижнева циклограма діяльності методичного центру.

Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz