Понеділок, 19.11.2018
Ви увійшли як Гість| Група "Гости| RSS| Головна | Реєстрація | Вхід


Реєстрація | ІнструкціяСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2017 » Листопад » 27 » Творчі кроки до Нової української школи
12:27
Творчі кроки до Нової української школи

Входження України у європейський і світовий освітній простір вимагає проведення модернізації змісту освіти в контексті її відповідності потребам сьогодення. Тому питання інтеграції в освіті – це питання актуальне. Інтегрований урок сприяє цілісності та системності навчання, тому учні одержують багатогранні знання про об`єкт вивчення, навчаються сприймати життєві явища в їх глибинному зв`язку, розуміти логіку розвитку процесів, пов’язаних зі змінами в суспільстві. А творчий підхід до організації освітнього процесу – важлива складова успішної реалізації інтегрованої освіти.

Саме тому Комунальною установою "Вінницький районний методичний центр закладів освіти" Вінницької районної ради було організовано та проведено  інтегрований семінар учителів художньо-естетичного циклу та трудового навчання «Розвиток індивідуального самовираження вчителя і учня у сучасному освітньому просторі». Місцем проведення стала Михайлівська СЗШ I-III ступенів, яка гостинно зустріла учасників семінару. 

Методисти ВРМЦЗО Галина Михайлівна Продан та Тетяна Миколаївна Григораш окреслили мету та план роботи семінару і побажали усім учасникам плідної праці та приємних вражень. Методисти наголосили, що семінар абсолютно нового формату, тож на учасників інтегрованого заходу  чекає багато цікавого.

Директор Михайлівської СЗШ I-III ступенів Кривешко Юлія Степанівна  презентувала  навчальний заклад: від питань кадрового забезпечення до активної участі Михайлівської школи у олімпіадах, конкурсах та благодійних заходах. До речі, за активну волонтерську роботу саме Михайлівска школа отримала відзнаку «Патріот Вітчизни». «Колектив нашої школи – креативний та молодий. Тому ми завжди крокуємо у ногу з часом на шляху до Нової школи!» - підсумувала Юлія Степанівна.

Методист ВРМЦЗО Продан Галина Михайлівна підкреслила важливість інтеграції в процесі організації пізнавальної діяльності учнів, наголосивши, що вже сьогодні інтегроване навчання у контексті Нової української школи стало необхідним компонентом якісної освіти. 

Щоб перейти безпосередньо від слова до діла, директор школи Юлія Степанівна представила гостям молодих та творчих педагогів: учителя художньої культури Клаптюх Юлію Сергіївну, учителя музичного мистецтва Вусик Вікторію Вікторівну та вчителя образотворчого мистецтва та трудового навчання Красоту Ольгу Володимирівну, які спільно підготували  та провели незвичний інтегрований урок «Театральна культура. Театр Корифеїв» (10 клас). Бінарні уроки вже давно і успішно впроваджуються у освітніх закладах України, проте інтегрований урок, в якому об`єднано чотири навчальних дисципліни художньо-естетичного циклу та предмет «трудове навчання» – це ноу-хау, яким може пишатися освіта Вінницького району. 

Відкритий урок розпочала вчитель художньої культури Клаптюх Ю.С. Використовуючи такі елементи змішаного навчання, як «перевернутий клас» та інтерактивні методи: «Продовж речення», рольова гра: «Обери свою маску настрою», вчитель створив атмосферу зацікавленості та натхнення. Справжнє захоплення в учнів та гостей викликала учениця 11 класу Молода Анжела, яка перевтілилася в акторку Театру корифеїв Марію Заньковецьку, відповіла на питання, підготовлені учнями та заворожила своєю акторською грою усіх учасників семінару. Автором віршів для Марії Заньковецької стала вчитель музичного мистецтва Вусик Вікторія Вікторівна, яка й перейняла естафету уроку від своєї колеги, Юлії Сергіївни. Перехід від художньої культури до музичного мистецтва був настільки органічним, що виступ Вусик В.В., ніби продовжив думку попереднього вчителя.

Вікторія Вікторівна торкнулася питання різновидів театру та значення музики для кожного з них. Використовуючи евристичний, компаративний методи, прийом обговорення сюжетів та побудову «Музичної піраміди», вчитель музичного  мистецтва сприяла переконанню учнів, що музика може і повинна бути доречною, відповідною  сценічній дії.

Використання цікавої презентації було ще однією сходинкою до інформативності та продуктивності на всіх етапах інтегрованого уроку.

Учитель образотворчого мистецтва та трудового навчання Красота Ольга Володимирівна запросила учнів у світ театральних масок, гриму та декорацій. Використовуючи такі інтерактивні методи та технології, як наочно-ілюстративний, розповідь-пояснення, «Візуальний диктант», «Чарівна скринька», Красота О.В. ознайомила учнів 10 класу не лише з різновидами театрального реквізиту, а й з технологіями та секретами їх виготовлення. Оскільки вчителю важливо не тільки дізнатися і зрозуміти емоційний стан учня у фіналі заняття, але й те, наскільки продуктивним для нього став урок, то  рефлексія «Обери свою маску настрою»  та само і взаємоперевірка за допомогою індивідуальних карток стали логічним завершенням цього творчого, цікавого  та неординарного уроку.

Наприкінці заняття учні та вчителі продемонстрували неабиякі акторські, вокальні та хореографічні здібності, подарувавши присутнім вокально-хореографічну композицію «Актор театру», в якій кожен  мав змогу одягти маску та відчути себе актором. Слід відмітити, що вчителі протягом усього уроку працювали над формуванням у учнів всіх ключових компетентностей з концепції Нової української школи, вдало поєднуючи індивідуальну, групову та колективну форми роботи. Тож учні працювали на уроці активно, плідно і творчо. Оскільки особистісно-зорієнтоване навчання націлене на кожного школяра, то й віддача учнів була стовідсотковою. Активність та відкритість десятикласників говорила про те, що учням було справді цікаво і вчителям вдалося досягти поставленої мети.

Далі було проведено самоаналіз та аналіз уроку. Методисти ВРМЦЗО  Галина Михайлівна Продан і Тетяна Миколаївна Григораш висловили власну оцінку та позитивні враження від атмосфери уроку, активності учнів та творчого потенціалу вчителів. Поділитися своїми емоціями змогли всі присутні педагоги, відмітивши, що проект Нової  школи «вже втілюється у життя». 

Безумовно, семінар художньо-естетичного циклу неможливий без майстер-класу. А в рамках даного семінару їх було два! Розподіл учасників на групи допоміг раціонально використати час, адже творчість справді захоплює! Перший майстер-клас «Зображення емоцій за допомогою художніх засобів» зібрав учасників семінару для  розпису масок аквареллю. Учителі спробували виразити емоції, «сховані» у цитатах видатних людей. Паралельно проходив другий  майстер-клас, приурочений до Дня Святого Миколая. За сприяння кондитерської майстерні «Солодка фантазія», педагоги району долучилися до розпису святкових пряників. Результати були просто дивовижні, а усмішки вчителів підтверджували, що долучення до творчості справді надихає!

Підведення підсумків семінару та анкетування  були проведені Продан Г.М. та Григораш Т.М. у чудовій та дружній атмосфері, адже спільна робота, спільні позитивні емоції зближують людей. Ми дякуємо організаторам інтегрованого семінару – методистам КУ "Вінницький районний методичний центр закладів освіти" Вінницької районної ради, Михайлівській школі, креативним учителям цієї школи та активним учням за неймовірну подорож за лаштунки театру! Бажаємо нових звершень на шляху до Нової школи!

                                                                         Учасники семінару

ФОТО ЗВІТ

Категорія: Повідомлення | Переглядів: 369 | Додав: Grom | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Освітянська карта району

ВІТАЄМО ЮВІЛЯРІВ!

14.11 - Масненьку Валентину Анатоліївну - вчителя Вінницько-Хутірського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ

-->
План-графік проведення методичних заходів на 2017-2018 н.р.
Тижнева циклограма діяльності методичного центру.
20.11 - Школа молодого вчителя (семінар-практикум). Тема: "Ефективний урок - результат організації активної діяльності вчителя і учнів". Медвеже-Вушківська СЗШ І-ІІІ ст. Початок о 10.00 год.
22.11 - Навчальний тренінг по використанню «LEGO-SYSTEM» для вихователів ГПД на базі Стрижавської ЗОШ І-ІІІ ст. Початок роботи о 10-00 ранку.
24.11 - І районний тур конкурсу знавців англійської мови “Spelling Bee” на базі Вінницькохутірського НВК ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ. Початок об 11.00 ранку.
29.11 - Панорамне заняття за підсумками звітів до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек на базі Бохоницької СЗШ І-ІІІ ст. Початок роботи о 10.00 ранку. Автобус о 9.00 ранку від «Урожаю».

Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz