Понеділок, 19.11.2018
Ви увійшли як Гість| Група "Гости| RSS| Головна | Реєстрація | Вхід


Реєстрація | ІнструкціяСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2017 » Грудень » 18 » «Учитель року – 2018» номінація «Українська мова та література»
15:34
«Учитель року – 2018» номінація «Українська мова та література»

Щорічно восени стартує всеукраїнський конкурс педагогічної майстерності «Учитель року», який з 1995 року став традиційним для освітян  України.

Кожен  педагог –  і досвідчений фахівець, і вчитель-початківець – прагне професійного зростання,  підвищення професійної самооцінки. Для  них школа – це життя, а вчительський талант – це, насамперед, покликання і невтомна праця над саморозвитком.   Для всіх учасників цей конкурс є нагодою ще раз підтвердити свій професіоналізм, поділитись досвідом роботи, власними напрацюваннями.

З метою виявлення  і підтримки творчої праці вчителів, підвищення їх професійної компетентності, популяризації педагогічних здобутків було проведено І (районний) тур конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації «Українська мова та література». Членами журі були призери й переможці конкурсів попередніх років.

У  першому (заочному) етапі І туру взяли участь 6 педагогів Вінницького району: Березюк А.О.(Оленівський НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. ДНЗ), Поправко Л.В.  (Хижинецька ЗОШ І-ІІІ ст.), Сокіл А.В. (Стрижавська ЗОШ І - ІІІ ст.), Цаль Т.В. (Писарівська  ЗОШ I - III ст.), Чорнобільська Л. І. (Агрономічненська  СЗШ І-ІІІ ст.), Шаганенко А.В. (НВЗ: "ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей смт Стрижавка"). Для участі в Конкурсі вчителі зареєструвалися на платформі Конкурсу (https://aka.ms/teacheroftheyear2018), створили профіль в освітній мережі для вчителів Microsoft, на якому розмітили відеорезюме та висновок відповідного методичного об’єднання навчального закладу про педагогічну та методичну діяльність.

     Другий етап І туру відбувся 6 грудня на базі Якушинецької СЗШ І-ІІІ ст.- гімназія. Кожен конкурсант створював  технологічну карту навчального  проекту  на обрану жеребкуванням тему («Формування мовно-літературної компетентності учнів в умовах реалізації Концепції Нової української школи»). За 40 хвилин  учителі вже презентували роботи, у яких продемонстрували розуміння поняття «технологічна карта навчального проекту», доцільність використаних методів та засобів для досягнення мети, відповідність змісту віковим особливостям учасників, спрямованість проекту на формування ключових компетентностей.

Наступне випробування - методичний практикум (складання міні-конспекту уроку у вигляді ментальної карти). Словесники працювали над створенням конспекту уроку української  мови на тему «Означення, додаток й обставини як другорядні члени речення (повторення)», (8 клас). Відведено для цієї роботи лише 40 хвилин, за цей час педагоги  майстерно добираючи технології, методи, прийоми роботи, дбаючи про досконалість структуризації та візуалізації, логіку зв’язків між поняттями, створили ментальні карти, користуючись програмою FreeMind.

Завершальне випробування  другого етапу – практична робота (проведення майстер-класу). Учасники змагання представили найбільш ефективні та результативні елементи власної системи роботи, проявили креативність та ерудицію. Так, створення карти емоцій, вправа «Зафарбуй фразу», цитатна мозаїка, створення резюме літературного героя, робота з ілюстраціями до твору  в Instagram, створення скрапбукінгу , словникове намисто, скринька думок – це оригінальні прийоми вчителів-конкурсантів, які зробили майстер-клас ярмарком ексклюзиву.

За результатами  цього етапу переможцями стали Сокіл А.В., Цаль Т.В. та Шаганенко А.В., тому 13 грудня вони проводили урок  для учнів 8 класу Якушинецької СЗШ І-ІІІ ст.- гімназії. Отже, основним випробуванням для конкурсантів був і залишається урок у незнайомому класі.

Мета третього  етапу - оцінити педагогічну майстерність учителів.  Тему уроку - «Типи обставин. Способи їх вираження» - конкурсанти дізнались за день до випробування. Учителю не звикати, бо він щоденно торує стежку до дитячих сердець, тож кожен урок має своє смислове та емоційне навантаження. Неважко здогадатися, що уроки учасників конкурсу були особливими: мали своє обличчя, ауру, учителі подбали про використання інноваційних педагогічних технологій, доступність та науковість викладення навчального матеріалу, активізацію пізнавального інтересу учнів.

Так, учитель Шаганенко А.В. (НВЗ: "ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей смт Стрижавка"), позитивно налаштувавши восьмикласників на урок, спонукала до роботи з інтелект-картами. Вправи «Аналітики», «Детективи», «Торбинка під ялинку», «Скринька народної мудрості», «Фотоапарат», «Я напишу  тобі листа» сприяли ефективному засвоєнню навчального матеріалу. А дивовижний аромат ялинових гілочок запам’ятається надовго, як і розповіді про традиції, пов’язані з цим святом, як і народознавчі відомості, як і мелодія «Щедрик» та подарунки напам’ять.

На уявну екскурсію до народознавчої світлиці запросила учнів Цаль Т.В.  (Писарівська ЗОШ I - III ступенів). Діти дізнавалися про типи обставин за значенням і способи їх вираження, складаючи пазли нової для них інформації. Також кожен восьмикласник мав змогу прикрасити свою калиту та дізнатися про звичаї та обряди, пов’язані з цим обрядовим хлібом.

Конкурсантка зі Стрижавської ЗОШ І - ІІІ ступенів  Сокіл А.В. влаштувала лінгвістичні Андріївські ворожіння. «Люстерко знань», «Ворожіння на штахетах», «Ворожіння на черевиках», «Фразеологічні смаколики» - такі вправи сприяли зацікавленню учнів, а вивчення типів обставин у групах сприяло ефективному засвоєнню знань.

Хто ж виявився найкомпетентнішим, найоригінальнішим, найінноваційнішим? Підсумовуючи бали, виставлені членами журі, за всі випробування, оголошено результати:

 І місце - Шаганенко А.В. (НВЗ: "ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей смт Стрижавка),

ІІ місце - Цаль Т.В.(Писарівська ЗОШ I - III ступенів),                                         

ІІІ місце - Сокіл А.В.( Стрижавська ЗОШ І - ІІІ ступенів).

Дякуємо за перемогу!

Участь у конкурсі стала тим акордом, який налаштував серце і думки переможців на вияв кращих рис учительства через творче суперництво.

Бажаємо  успіхів і здобутків! Нехай конкурс розкриє перед вами нові обрії і можливості.

ФОТО ЗВІТ

 

Категорія: Повідомлення | Переглядів: 457 | Додав: Grom | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Освітянська карта району

ВІТАЄМО ЮВІЛЯРІВ!

14.11 - Масненьку Валентину Анатоліївну - вчителя Вінницько-Хутірського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ

-->
План-графік проведення методичних заходів на 2017-2018 н.р.
Тижнева циклограма діяльності методичного центру.
20.11 - Школа молодого вчителя (семінар-практикум). Тема: "Ефективний урок - результат організації активної діяльності вчителя і учнів". Медвеже-Вушківська СЗШ І-ІІІ ст. Початок о 10.00 год.
22.11 - Навчальний тренінг по використанню «LEGO-SYSTEM» для вихователів ГПД на базі Стрижавської ЗОШ І-ІІІ ст. Початок роботи о 10-00 ранку.
24.11 - І районний тур конкурсу знавців англійської мови “Spelling Bee” на базі Вінницькохутірського НВК ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ. Початок об 11.00 ранку.
29.11 - Панорамне заняття за підсумками звітів до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек на базі Бохоницької СЗШ І-ІІІ ст. Початок роботи о 10.00 ранку. Автобус о 9.00 ранку від «Урожаю».

Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz