Понеділок, 19.11.2018
Ви увійшли як Гість| Група "Гости| RSS| Головна | Реєстрація | Вхід


Реєстрація | ІнструкціяСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Логін:
Пароль:

Головна » 2018 » Травень » 8 » Засідання оперативної школи методичної служби області для методистів РМК (ММК)
19:07
Засідання оперативної школи методичної служби області для методистів РМК (ММК)

Нова українська школа – це школа для життя у XXІ столітті (Лілія Гриневич)

Нещодавно на базі НВЗ: «ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцею смт Стрижавки"  Вінницького району відбулося засідання оперативної школи методичної служби області  для методистів РМК (ММК), відповідальних за викладання предметів мовно-літературного циклу. У центрі обговорення методистів та вчителів була проблема «Розвиток професійної компетентності вчителя-філолога в контексті Нової української школи». 

Зустріч учасників пройшла в надзвичайно теплій та дружній атмосфері. Колектив художньої самодіяльності закладу дарував гостям теплі посмішки, пісні рідного краю та, як годиться,  запашний хліб на вишиваному рушнику.

Гості заходу мали можливість ознайомитися із виставкою  педагогічних напрацювань словесників Вінницького району.

Засідання оперативної школи методичної служби області розпочала Томусяк Світлана Михайлівна, начальник відділу освіти Вінницької РДА.  У своєму виступі вона відмітила, що змінюються мета та зміст освіти, з'явилися нові засоби та технології навчання, але урок залишився головною формою навчання. Структура сучасного компетентнісно зорієнтованого уроку повинна відображати сутність процесів, з якими пов’язані методична творчість учителя й активна навчально-пізнавальна діяльність учнів. Томусяк С.М. побажала усім педагогам творчої праці та позитивних вражень.

Із планом роботи оперативної школи методичної служби області ознайомила присутніх завідувач відділу методики викладання української мови та літератури, мов національних меншин і зарубіжної літератури Вінницької академії неперервної освіти Коваленко Лариса Василінв, зосередивши  увагу колег на проблемах  розвитку професійної компетентності вчителя-філолога в контексті Нової української школи.

Про сучасні аспекти організації роботи методичної служби району доповіла Наскальна Олена Антонівна, директор Комунальної установи «Вінницький районний методичний центр закладів освіти» Вінницької районної ради.

Презентувала заклад та його напрацювання директор школи Комарчук Галина Михайлівна. У своєму виступі вона наголосила на інноватиці творчого зростання школи-ліцею – домінанти професійної та управлінської діяльності освітнього закладу.

Продан Галина Михайлівна, методист Вінницького районного методичного центру закладів освіти окреслила шляхи поліпшення умов професійного розвитку вчителів-словесників у контексті формування креативної освіти.

На семінарі демонстрували свої майстер-класи найкращі вчителі району. Їхнє педагогічне мистецтво, методичний почерк заслуговує на увагу і повагу.

Практичний блок семінару-практикуму розпочала вчитель української мови та літератури Пултівецької СЗШ І-ІІІ ст. Хавтирко Світлана Іванівна, яка провела майстер-клас на тему «Сучасний урок літератури в житті учня цифрового покоління». Учитель продемонструвала яскраві, самобутні форми роботи: «Літературний дайджест», «Штрихи до портрету персонажа», «Текстуальні пазли», «Кроссенс», «Скринька асоціацій», «Поетичний колаж».  Майстерність учителя швидко викликала в учнів 10 класу жвавий інтерес до виконання надзвичайно цікавих завдань, що свідчило про високу ефективність використання їх під час уроків української літератури.

Закусило Олена Анатоліївна, учитель Некрасовської ЗОШ І-ІІІ ступенів, демонструючи свій майстер-клас, зацікавила учнів та зуміла активізувати їхню роботу. Учитель ознайомила школярів зі «СловОписом» - короткими відеоблогами про цікаві рідковживані слова. Магія слова дивувала дітей. «Камізелька», «джерегеля» - лексеми, які школярі чули вперше. Учні із задоволенням виконували завдання на інтерактивній дошці, використовували власні ґаджети, реєструючись у режимі онлайн на різноманітних сайтах. Отже, учасники семінару мали змогу ще раз впевнитися, що використання Інтернет-ресурсів сприяє швидкій та якісній підготовці до ЗНО.

         Творчість письменниці Світлани Талан, авторки сучасної прози,  презентувала вчитель Писарівської ЗОШ І-ІІІ ст. Білостегнюк Лариса Василівна. Виставка книжок, творчі роботи учнів, скайп-діалог  школярів  із письменницею переконували у тому, що ніколи не буває сумно наодинці з книгою, а  лайфхаки від письменниці  підводили до думки, що ті, що читають книги, завжди будуть керувати тими, хто дивиться телевізор.  

         «Складно в підготовці – легко на ЗНО,» - стверджує Дронова Олена Миколаївна, учитель Бохоницької СЗШ І-ІІІ ст. Свій виступ учителька побудувала на демонстрації різноманітних завдань, які дають можливість готувати школярів до ЗНО, починаючи з п’ятого класу. Мовне та літературне лото, укладання міні-хрестоматій, робота із цитатним матеріалом  активізують розумову діяльність учнів, сприяють кращому запам’ятовуванню виучуваного матеріалу. Майстерність учителя та самоосвіта учня – запорука формування моделі успішного випускника.

     «Найважче – перемогти себе»  - кредо вчителя Якушинецької СЗШ І-ІІІ ст..-гімназії Фасолі Н. А., яка у своїй педагогічній діяльності з успіхом використовує дебатні технології. Педагог ознайомила присутніх з особливостями Всесвітнього формату шкільних дебатів. Програмні твори часто демонструють неоднозначність, проблемність, тому з позиції критичного мислення зручно використовувати саме дебати. Школярі із задоволенням приймають правила рольової гри, вміло формулюють ключові питання, тези. Наталія Анатоліївна запропонувала відпрацювати навики формулювання тез до програмових творів та добору аргументів до них.  Учителі із ентузіазмом взялися до творчої праці, і в результаті виникли тези: «Шлюб за розрахунком – це норма», «Кар’єра чи сімейні цінності», «Щастя у грошах». Учитель спільно з учнями провели дебати на тему «У житті кар’єра понад усе» (за романом В.Підмогильного «Місто»), де продемонстрували вміння аналізувати твір та характеризувати образи героїв під час виступів.

На завершальному етапі засідання оперативної школи учасниками зібрання було переглянуто два фрагменти уроків читання в початковій школі: (1-А клас) «Алфавіт. Звуки [а],[йа], букви Яя. Едуард Успенський «Крокодил Гена та його друзі»» (учитель Шевченко М.В)  та (2-Аклас) «В.Сухомлинський – учитель, учений, письменник.» Оповідання В.Сухомлинського (учитель Падюк С.В.)                

Підводячи підсумки роботи оперативної школи методичної служби області, Коваленко Лариса Василівна, окреслила завдання вчителів-філологів у контексті реалізації  Концепції «Нова українська школа» та презентувала методичний посібник «Розвиток професійної компетентності вчителя української мови та літератури в системі післядипломної освіти»,  а також подякувала організаторам за якісну підготовку і проведення методичного заходу.

Здійснювати методичні заходи, які стали традиційними, використовувати інноваційні технології вкрай непросто, проте, під час таких зустрічей відбувається звільнення від стереотипів, виявляється пошуковий та творчий підхід до педагогічної діяльності.

Крім того, вони себе виправдують, забезпечуючи найактивнішу участь педагогів, взаємний обмін досвідом та використання групової взаємодії.

Саме на таких методичних заходах педагоги вчаться бути демократичними, активно спілкуватися з колегами … Адже сьогодні перед школою постає завдання, яке полягає у створенні умов для розвитку особистості і творчої самореалізації кожного громадянина України

 

ФОТО ЗВІТ

Категорія: Повідомлення | Переглядів: 168 | Додав: Grom | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Освітянська карта району

ВІТАЄМО ЮВІЛЯРІВ!

14.11 - Масненьку Валентину Анатоліївну - вчителя Вінницько-Хутірського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ

-->
План-графік проведення методичних заходів на 2017-2018 н.р.
Тижнева циклограма діяльності методичного центру.
20.11 - Школа молодого вчителя (семінар-практикум). Тема: "Ефективний урок - результат організації активної діяльності вчителя і учнів". Медвеже-Вушківська СЗШ І-ІІІ ст. Початок о 10.00 год.
22.11 - Навчальний тренінг по використанню «LEGO-SYSTEM» для вихователів ГПД на базі Стрижавської ЗОШ І-ІІІ ст. Початок роботи о 10-00 ранку.
24.11 - І районний тур конкурсу знавців англійської мови “Spelling Bee” на базі Вінницькохутірського НВК ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ. Початок об 11.00 ранку.
29.11 - Панорамне заняття за підсумками звітів до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек на базі Бохоницької СЗШ І-ІІІ ст. Початок роботи о 10.00 ранку. Автобус о 9.00 ранку від «Урожаю».

Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz